Kulturní akceVolný čas

Cestování časem do doby kamenné bude možné díky edukativní výstavě v královéhradeckém Futuru

L

ovci, sběrači, nástroje, jeskynní malby, lov mamuta, založení ohně… Dva týdny od pondělí 28. září do neděle 11. října budou v obchodním a zábavním centru Futurum patřit pravěku, přesněji době kamenné. Právě v těchto dnech totiž proběhne originální edukativní výstava pro děti Zažij dobu kamennou! Výstava byla přeložena z letošního března, kdy se kvůli epidemiologické situaci a vládním opatřením nemohla uskutečnit. V Čechách bude mít svoji premiéru a v rámci celé ČR bude královéhradecké Futurum její teprve druhou zastávkou. Prohlídky budou probíhat vždy v celou: ve všední dny od 8.00 do 18.00 a o víkendu od 9.00 do 18.00. Vstupné je zdarma.

„Chceme navázat na obrovský úspěch loňské edukativní výstavy Moje tělo. I tentokrát budou organizovány komentované prohlídky určené pro děti od 3 do 10 let. Velmi populární je tento typ výstavy pro svůj interaktivní charakter. Malí antropologové a antropoložky si můžou vše sami vyzkoušet, vyhledat i potěžkat. Přitom se dozví mnoho zajímavých informací, například jak se lovil mamut, jaký byl život v jeskyni nebo k čemu se používal pazourek a další nástroje,“ říká Barbora Chládek, marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové, které spadá do skupiny CPI Property Group.

Veškeré informace týkající se výstavy a rezervace prohlídek najdete na www.futurumhradec.cz nebo na Facebooku centra.

Expozice s názvem Zažij dobu kamennou bude zahájena 28. září. Školním skupinám, zájmovým organizacím i veřejnosti bude v královéhradeckém centru Futurum k dispozici několik interaktivních stanovišť, která malým návštěvníkům a návštěvnicím atraktivní formou přiblíží život, obživu a rozvoj v období pravěku, ve kterém byl široce využívaný právě kámen.

Dopolední program je ve všední dny vyhrazen mateřským a základním školám. Odpoledne pak bude prostor věnovaný rodinným výpravám či zájmovým skupinám. Vždy je nutné si termín předem zarezervovat. Prohlídky budou probíhat formou komentované exkurze v omezeném počtu účastníků. Prohlídka trvá 40–50 minut a o děti se postará personál výstavy.

Komentované exkurze budou začínat vždy v celou hodinu, a to ve všední dny mezi 8.00 a 18.00 a o víkendu v čase od 9.00 do 18.00. Každý účastník a účastnice si vedle spousty nových poznatků například o jeskynních malbách, zakládání ohně nebo lovení zvěře odnese i diplom a fotku z pravěkého fotokoutku. Rezervaci je nutné provést včas, výstava bude ke zhlédnutí pouze do neděle 11. října. Vstupné je opět zcela zdarma.