AktualityKulturní akcePardubicko

Avízo: S doktorem Jiřím Grygarem o studiu kosmického záření ultravysokých energií

U

niverzita Pardubice, Jednota českých matematiků a fyziků, Ústav matematiky a kvantitativních metod Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice a Katedra elektrotechniky, elektroniky a zabezpečovací techniky Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice pořádá přednášku RNDr. Jiřího Grygara, CSc. o studiu kosmického záření ultravysokých energií.

Těžištěm celé této přednášky budou především výsledky největší observatoře pro výzkumu UHE kosmického záření na observatoři Pierra Augera v Argentině, kde velmi významný podíl na výsledcích mají čeští fyzikové a astronomové.

Přednášející RNDr. Jiří Grygar, CSc. je astronom a astrofyzikpopularizátor vědy v oblasti astronomieastrofyziky a vztahu vědy a víry. Je držitelem hned několika ocenění, například v roce 2011 získal nejvyšší ocenění České astronomické společnosti Cenu Františka Nušla. Znám je také jako dlouholetý člen Českého klubu skeptiků Sisyfos a jako člen a bývalý vicepresident Evropské rady skeptických organizací. Je členem Učené společnosti ČR, kde byl v letech 20042008 předsedou.

 

KDY: čtvrtek 7. 4. od 17.00

KDE: budova Dopravní fakulty Jana Pernera, posluchárna DB-B1, Studentská 95, Pardubice

Těšíme se na Vás!