Pardubicko

Adventní čas s Východočeským divadlem Pardubice

V ýchodočeské divadlo obdarovává své diváky během celého roku, o adventu je ale divadelní nadílka ještě bohatší. Vedle široké nabídky rozličných představení se herci účastní i mimořádných akcí, jako je Charitativní punč se zpíváním pro malou Rozárku, která se uskuteční v úterý 19. prosince od 14 hodin před divadlem. Pardubický Lions Club zde bude prodávat lionský punč, zvonečky a dárkové předměty, výtěžek pak bude věnován na léčbu Rozárky Mariany Koutské, která bojuje s akutní lymfoblastickou leukémií. V 16 hodin vystoupí s divadlem spřízněná kapela Kosteam, s níž zazpívají herečky Petra Janečková, Veronika Malá, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Karolína Šafránková.

Ve středu 20. prosince se Petra Janečková, Dagmar Novotná a Martina Sikorová také zapojí do programu pardubického adventu na Pernštýnském náměstí, kde od 16.25 hodin potěší přítomné slavnými muzikálovými melodiemi.

Sváteční program završí tradiční Štědronoční zpívání v divadle, které začíná o půlnoci na Štědrý den, kdy řada Pardubičanů vyráží na procházku do slavnostně oděného centra. Herci si se svými diváky prodlouží sváteční atmosféru při neformálním zpívání koled a vyprávění. Do programu se mohou zapojit i odvážlivci z řad publika, kteří mají jedinečnou možnost na prknech, která znamenají svět, také vystoupit, za což od divadla dostanou drobné dárky. A chybět nebude ani každoroční dobročinná sbírka mezi diváky, jejíž výtěžek poputuje stejně jako při Lionském punči rodičům malé Rozárky na její náročnou léčbu. Vstupenky za symbolických 50 Kč jsou stále v prodeji.

Radek Smetana