Aktuality

Život seniorů v chrudimském domově SeneCura se vrací do normálu

P

ro klienty SeneCura SeniorCentra Chrudim sice stále platí některá covidová opatření, jejich život se však díky proočkování postupně vrací do normálu. Skvěle si užili srdíčkový den a mohou se těšit na otevírání zahrady a oslavu Velikonoc.

 „Náš domov má za sebou první i druhé očkování na COVID 19. Postupně se tak snad život našich klientů začne vracet do normálních kolejí,“ uvedla vedoucí sociální pracovnice domova Petra Novotná. Stále platí, že dostávají přednost spíše aktivity individuální, v případě skupinových akcí jsou pak dodržovány rozestupy mezi klienty a je omezen jejich počet.

Přesto si klienti nedávno skvěle užili speciální srdíčkový den, kdy se pracovníci domova sjednotili do růžových triček a klienti dostali ke svačině loupáky ve tvaru srdíčka a taky jako dárek dřevěná srdíčka namalovaná dětmi zaměstnanců. „Bylo pro nás velkou radostí a potěšením pozorovat nadšené tváře dětí, že mohou udělat radost našim klientům, a s láskou jsme přihlíželi radosti klientů, když dárek přijímali,“ popsala Petra Novotná. Následovalo odpoledne plné zábavy, kdy si klienti domova mohli vyzkoušet hry zaměřené na jemnou motoriku a mozkohrátky nebo si užít foto koutek, pro který nádherné kulisy vytvořila vrchní sestra domova Mgr. Renata Pešavová.

V nejbližších dnech se se chrudimské SeniorCentrum připravuje na vítání jara spojené s otevíráním zahrady a taky se samozřejmě těší na oslavu velikonočních svátků.


 

SeneCura SeniorCentrum Chrudim nabízí sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (zaměřený na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Svým klientům zde zajišťují péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Cílem SeniorCenter SeneCura je stát se komunitními centry v daných lokalitách a maximálně podporovat a rozvíjet soužití klientů, jejich příbuzných, zaměstnanců SeneCura, dobrovolníků a veřejných orgánů.