Aktuality

Zdravotnické organizace v následné péči získaly díky Pardubickému kraji moderní lůžka 

C

 elkem 111 nových polohovacích lůžek a matrací v celkové hodnotě 5 milionů korun získalo 8 zdravotnických organizací v Pardubickém kraji.


Pohodlí pacienta na prvním místě

„Na prvním místě při jejich výběru bylo samozřejmě pohodlí pacienta. Moderní vybavení a elektrický pohon polohování také velice usnadní práci ošetřovatelů,“ řekl radní Pardubického kraje pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Podle něj je tento počin dalším důležitým krokem na cestě zvyšování kvality poskytovaných zdravotních služeb v následné a dlouhodobé péči v Pardubickém kraji.

Nová lůžka získali v odborném léčebném ústavu Albertinum v Žamberku, v Léčebně dlouhodobě nemocných (LDN) Rybitví, v Nemocnici následné péče Moravská Třebová, Odborném léčebném ústavu Jevíčko, Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí, Dětském centru Svitavy a Veská a ve Vysokomýtské nemocnici.

„Jedná se o velkou pomoc, neboť s ohledem na pandemii bychom těžko hledali finanční prostředky na nákup lůžek a matrací,“ sdělila Jana Tomšů, ředitelka LDN Rybitví.


Pardubický kraj vyslyšel přání klientů

„Jsem rád, že se nám tímto krokem podařilo vyslyšet přání klientů těchto zařízení, jejich rodin i zástupců klubů seniorů, které mi tlumočili při našich setkáních,“ prohlásil Ladislav Valtr.

„Novou příznivou zprávou navíc je, že se nám nyní na obnovu lůžek podařil připravit v návrhu krajského rozpočtu pro rok 2021 dalších 5 milionů korun,“ dodal radní Pardubického kraje Ladislav Valtr.