PardubickoTuristika

Zapojte se aktivně do významné turistické akce

K

lub českých turistů (KČT) má ve svém rodném listu jako den svého založení zapsán 11. červen 1888. Letošní „nekulaté“ výročí oslaví toto velké zájmové sdružení v sobotu 11. června organizačně náročnou akcí Pochod Stezka Českem: současným obejitím, případně objetím na kole celé naší republiky co nejblíže hranicím po více než 90 trasách převážně vyznačených KČT.

V Pardubickém kraji jsou připraveny tři trasy – 19kilometrová z Panského Pole u tvrze Hanička do Mladkova, z Mladkova do města Králíky (16 kilometrů) a 17 kilometrů měří etapa z Králík do Dolní Moravy, letního i zimního turistického střediska pod Králickým Sněžníkem.

K účasti na pochodu se lze přihlásit do středy 8. června na webu uvedeném na konci článku nebo přímo na startu vybrané trasy. V případě prvního způsobu činí startovné pro členy KČT 15 Kč, pro ostatní 20 Kč. Při přihlášce na startu zaplatí členové KČT 20 Kč a ostatní 25 Kč.

Doporučená doba startu je 8–9 hodin, v souvislosti s místními, především dopravními podmínkami je pochopitelně možná úprava. Na startu každé trasy dostanou všichni pochodníci mapku příslušné etapy a případně i její popis. Pro jistotu je vhodné přibalit si do batohu také turistickou mapu z edice KČT (klad listů je na webové adrese https://kct.cz/mapy-trasa-s-r-o). Připomínkou aktivní účasti na památném dni českých turistů bude pamětní list a kovový buton s logem akce – toto se ovšem nemusí týkat každého člověka přihlášeného v místě jakéhokoli startu.

Veškeré potřebné informace o Pochodu Stezka Českem včetně přihlášek postupně zveřejňuje web www.stezka.kct.cz. (mk)