AktualityPardubicko

Vysokoškoláci Univerzity Pardubice na akademických hrách uspěli

C

elkem sedm cenných kovů a dvě akademické mistryně ČR. To je výsledek reprezentantů Univerzity Pardubice na letošních Českých akademických hrách. Tradiční sportovní akce českých vysokoškoláků se letos v Českých Budějovicích účastnilo téměř 1600 studentů z 30 českých vysokých škol. Univerzita Pardubice skončila při účasti pouhých 30 sportovců na neuvěřitelném 12. místě.

Studenti z Univerzity Pardubice (UPCE) vedení Katedrou tělovýchovy a sportu letos soutěžili v atletice, veslování, ve stolním tenisu, kuželkách, beach volejbale, florbalu a v plavání. V bazénu kralovala Klára Šimánová z Fakulty ekonomicko-správní s třemi medailemi pro UPCE. Akademickou mistryní ČR se stala na trati 100 m motýlek, ale vybojovala navíc stříbrnou medaili na 100 m znak a bronz získala v disciplíně 400 m kraul.

Druhou zlatou medaili z akademických her přivezla Natálie Topičová z Fakulty ekonomicko-správní, která obhájila loňské prvenství z kuželek. Stříbrné medaile na beach volejbalových kurtech získaly studentky Fakulty zdravotnických studií Edita Dražanová a Jana Krupařová. Atletka Pavlína Kvasničková z Fakulty chemicko-technologické si vyběhala dvě bronzové medaile na tratích 100 a 200 metrů. Florbalisti obsadili čtvrté místo.

České akademické hry jsou největší studentskou sportovní akcí. Během jednoho týdne od 15. do 22. června soutěžili studenti v celkem 19 sportech o titul Akademického mistra ČR. Letos poprvé je hostila Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a největší vysoké školy poslali do sportovních klání až několik stovek svých studentů. Reprezentace z Univerzity Pardubice s 30 sportovci si zlepšila své umístění mezi univerzitami o 3 místa oproti loňskému roku a přivezla nejvíce medailí od roku 2016. Tehdy se České akademické hry odehrály na východě Čech a Univerzita Pardubice získala 11 cenných kovů.

Více informací a podrobné výsledky najdete na webu Českých akademických her 2022.

MEDAILE PRO UPCE:

1. místo

Klára Šimánová – plavání, 100 m motýlek / Fakulta ekonomicko-správní (FES)

Natálie Topičová – kuželky (FES)

1. místo

Klára Šimánová – plavání, 100 m znak (FES)

Edita Dražanová a Jana Krupařová – beach volejbal /Fakulta zdravotnických studií (FZS)

1. místo

Klára Šimánová – plavání, 400 m kraul (FES)

Pavlína Kvasničková – atletika, běh na 100 m /Fakulta chemicko-technologická (FChT)

Pavlína Kvasničková – atletika, běh na 200 m (FChT)