Uncategorized

Vyjádření Tomáše Zdechovského k Matouši Bulířovi

M

atouše Bulíře jsem do minulé neděle neznal a o jeho činnosti na Ukrajině jsem neměl žádnou informaci. Poté, co mě ve svém videu vyzval, ať se jedu podívat na Ukrajinu, jsem se začal ptát na sociálních sítích, jestli toho člověka někdo zná. Podotýkám, že jsem byl na Ukrajině od vypuknutí války několikrát. Troufám si tedy tvrdit, že mám i na základě kontaktů s ukrajinskou stranou daleko lepší informace než on.

Po zhlédnutí jeho videí jsem usoudil, že je to jen šiřitel zavádějících informací, který honí čísla na Facebooku. Stačí si ta videa prohlédnout. Jsem rád, že se ukázalo, že Bulíř lhal. Jeho videa pochopitelně rozčílila Čechy, kteří na Ukrajině denně nasazují své životy. Musel přece tušit, že čeští bojovníci jeho videa na Ukrajině uvidí. Musel očekávat nějakou reakci. Zveřejňováním videí z Ukrajiny ohrozil i životy svých kolegů.

Chtěl bych zdůraznit, že jsem nikdy nikoho nenabádal k fyzickému napadení jiného člověka. Fyzické útoky neschvaluji, nikdy jsem neschvaloval. Bulíř se svými příznivci rozehráli nebezpečnou hru. Jeho fanoušci mě nejprve obvinili z jeho údajné smrti, o pár dní později mě Bulíř přes svého advokáta obvinil z organizace útoku na jeho osobu. Snahu ruských dezinformátorů spojit mě s jeho údajnou smrtí, považuji za prasárnu největšího kalibru. Všechna tato obvinění jsou absolutně za hranou.

Kvůli této pseudokauze čelíme od pátku s rodinou výhružkám smrtí. Není opravdu nic příjemného číst zprávy o tom, abych raději dával pozor na své děti či si hlídal záda. Všechny tyto zprávy a komentáře na sociálních sítích s policií monitorujeme. Budu se bránit všemi dostupnými prostředky.