TuristikaUncategorized

Vydejte se charitativně na Sněžku

 

N

ejvyšší horu u nás (1603 m n. m.) lidé většinou zdolávají při „obyčejných“ turistických výletech. V sobotu 28. května se na její vrchol bude šlapat také pro dobrou věc.

Nadační fond Kateřiny Klasnové a Jaroslava Petrouše Klapeto totiž v tento den pořádá oblíbený, v pořadí desátý charitativní výstup na pomoc dětem s těžkým zdravotním postižením, tentokrát pro dvaapůlletého Tomáška se spinální svalovou atrofií, který potřebuje kvůli druhé životní šanci finančně nákladnou a také náročnou léčbu.

Celodenní akce s bohatým doprovodným programem začne na centrálním parkovišti v Peci pod Sněžkou v 8 hodin. „Startovní výstřel“ výstupu je naplánován o hodinu později, v deset by se na konci asfaltové silničky u bývalé kapličky v Obřím dole měli připojit amputáři včetně tělesně postiženého atleta J. Petrouše. Po náročném stoupání slíbil „odemknout“ vrchol hory sám  Krakonoš.

Pokud vám okolnosti nedovolí vydat se také poslední květnovou sobotu po modré značce na Sněžku, můžete se „zúčastnit“ zasláním buď finančního příspěvku na sbírkové konto nebo nákupem originálního trička.
Podrobnosti k letošnímu Výstupu na Sněžku pro …, ale také jeho dosavadní historii, bohatou fotodokumentaci i další informace naleznete na webu www.klapeto.eu.

(mk)