Aktuality

Východočeské divadlo uvede derniéru Pekařovy ženy na Kunětické hoře

O

d čtvrtka 6. června do soboty 8. června se na letní scéně Východočeského divadla na rondelu hradu Kunětická hora uskuteční poslední reprízy muzikálové komedie Pekařova žena, kterou pro pardubický soubor objevil a přeložil režisér Petr Gazdík. „Muzikál Pekařova žena je milou komediální sondou do běžného života lidí na francouzském venkově. Námět vychází z velmi ceněného francouzského filmu režiséra Marcela Pagnola, hudba je z pera Stephena Schwartze, světového skladatele velkých muzikálových titulů jako například Wicked, Pippin či Godspell, říká režisér.

Premiéra Pekařovy ženy se uskutečnila před dvěma lety v Městském divadle, po roce divadlo uvedlo i její plenérovou verzi v amfiteátru na Kunětické hoře. „Ke změnám došlo především ve scénografii. Většina scény stojí na točně, jde o dům, který se otáčí podle toho, v jakém se zrovna nacházíme prostředí. A jelikož točnu na Kunětické hoře nemáme, musel scénograf Petr Hloušek navrhnout a naše dílny vyrobit variantu scény, která se neotáčí, ale naopak je prostorově rozložená po celé šířce jeviště na rondelu pod hradem. Přesun pod širé nebe samozřejmě obnášel další a další změny, které ale divák ani nepostřehne – například drobné úpravy kostýmů nebo výrobu sedmi dámských paruk, které když zmoknou, stále udrží svůj tvar,“ přibližuje dramaturgyně Anna Zindulková Hlaváčková.

S Pekařovou ženou se diváci naposledy přenesou do malebné Provence, kde se obyčejní venkované snaží zachránit manželství nového pekaře a nepřijít tak o svůj čerstvý chléb. Hlavní role stárnoucího pekaře Castagneta a jeho mladičké ženy Genevieve, která podlehne kouzlu místního svůdce, ztvárňují Tomáš Lněnička a Eliška Jechová.

„Pekařova žena je jednou z mých nejoblíbenějších inscenací! Krásný muzikál se šťastným koncem. Stýskat se mi po ní bude moc! Doufám, že se s Petrem Gazdíkem ještě někdy potkám při další spolupráci,“ prozradil před derniérou Tomáš Lněnička.