AktualityPardubicko

V Centru Kosatec se může naplno rozvinout pracovně rehabilitační podpora klientů

D

 

obrá zpráva! Pracovně rehabilitační středisko v pardubickém Kosatci už nabízí klientům i osobní jednání. Činnost sice zahájilo 21. ledna, kdy začaly probíhat online schůzky a telefonické rozhovory s ostatními zapojenými subjekty (úřad práce, okresní správa sociálního zabezpečení, poskytovatelé sociálních služeb, praktické školy, lékaři), ale až od dubna se může rozvíjet individuální podpora pracovní rehabilitace každého klienta: podle stanoveného plánu a časového harmonogramu.

„Uvědomujeme si, že osobní kontakt je pro naše klienty i zájemce nenahraditelný. Na dálku se společná řeč nachází obtížněji, a to i přes možnosti moderních technologií. Jsme tedy rádi, že se od dubna můžeme setkávat tváří  v tvář,“ říká pracovní konzultant Jaromír Kincl. A dodává, že „s kolegy vítáme všechny zájemce, které projekt osloví. Mohou nás kontaktovat telefonicky, emailem nebo osobně v Centru Kosatec.“

Všechny základní informace lze najít na stránkách www.pracovnirehabilitace.cz. Do projektu, který do konce příštího roku probíhá také v Brně a Chomutově, jsou v Kosatci zapojeni čtyři zaměstnanci České abilympijské asociace: osobní poradce, pracovní konzultant, metodik a ergoterapeut. Zajišťované služby pro klienty: poradenská činnost, motivační program, finanční a pracovně právní gramotnost, bilanční diagnostika a pracovní diagnostika, rekvalifikační kurzy, ergodiagnostika, příprava k práci, zprostředkování zaměstnání.

(pel)