Pardubicko

Univerzita Pardubice ukáže možnosti studia na veletrhu Gaudeamus

U 

niverzita Pardubice se příští týden opět představí zájemcům o studium na veletrhu vzdělávání Gaudeamus v Brně. Jeho návštěvníky osloví nejen atraktivní expozice, ale také ukázky vědy a rozhovory se současnými vysokoškoláky ze všech sedmi fakult.

Studenti z jednotlivých fakult s hravými prvky oblečení v červenobílé kombinaci, která symbolizuje univerzitní barvy a s heslem Najdi svoji identitu budou opět součástí expozice Univerzity Pardubice (UPCE), která je pravidelným účastníkem veletrhu. Základní informace o studiu a přijímacím řízení právě vysokoškoláci doplní o vlastní postřehy a zkušenosti, které mají právě na vysoké škole v Pardubicích. 

Univerzita Pardubice se na veletrhu zapojí také do každodenních živých vstupů univerzit v přednáškovém sále, a také do programu Věda pro život. V ní nabídne praktickou zábavnou vědu prostřednictvím popularizátorů z Fakulty chemicko-technologické, Fakulty zdravotnických studií a Fakulty elektrotechniky a informatiky. Na uchazeče i jejich rodiče čeká v expozici UPCE kromě přehledu všech oborů, které lze studovat, také tradiční pardubický perník v univerzitních barvách, perníkové cappuccino a další drobné dárky.

Univerzita Pardubice otvírá možnost podat přihlášky ke studiu v akademickém roce 2024/2025 už 1. listopadu. Další informace o možnostech studia i životě na UPCE, včetně přihlášek lze najít na speciálních stránkách – Studuj na UPCE.

Veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus letos návštěvníkům v Brně nabídne 342 univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 10 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny univerzity a vysoké školy ze třinácti zemí světa a to z Dánska, Velké Británie, Slovenska, Nizozemí, Litvy, Německa, Irska, Francie, Belgie, Finska, Malty, Spojených arabských emirátů a ze Španělska. Veletrh na brněnském výstavišti v pavilonu V bude ve dnech 31.10 až 3. 11. 2023. Žáky přivítá denně od 8.30 do 16 hodin, v pátek 3. 11. od 8.30 do 14 hodin. Více informací zde – www.gaudeamus.cz