Pardubicko

Univerzita Pardubice smazala svůj profil na síti TikTok, byl v Česku nejsledovanější

U  

niverzita Pardubice (UPCE), která měla ze všech českých vysokých škol nejsledovanější profil, skončila na sociální síti TikTok. Uposlechla tak varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost, který označil čínskou sociální síť za velké bezpečnostní riziko. Univerzita Pardubice se objevila na síti v září minulého roku a od té doby její videa vidělo přes 3 miliony lidí.

Profil Univerzity Pardubice ještě minulý týden sledovalo bezmála 11 tisíc lidí. Univerzita se na této sociální síti představovala mladým uživatelům pomocí improvizovaných rozhovorů se studenty a zaujala také odlehčenými hranými skeči z vysokoškolského života. Už první video vysoké školy zaujalo více než 400 tisíc lidí, nejsledovanější video pardubické vysoké školy mělo sledovanost přes půl milionu uživatelů.

„Bereme vážně varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost. Jsme zodpovědná univerzita, proto jsme se rozhodli tuto síť dál nevyužívat pro propagaci naší vysoké školy,“ uvedla prorektorka pro vnější vztahy doc. Petra Bajerová.

UPCE, která zakázala přístup k sociální síti ze všech zařízení instituce, zároveň vyzvala i své studenty k obezřetnosti a zodpovědnosti. Profily na síti TikTok smazaly také fakulty Univerzity Pardubice.

Své fanoušky na TikToku upozornila Univerzita Pardubice na uzavření svého profilu humornou formou a pozvala je ke sledování svých videí na síť Instagram, kde bude v podobném stylu propagace značky vysoké školy a studia pokračovat.