AktualityPardubicko

Východočeské divadlo nabízí na rok 2022 pestrou škálu abonmá

V

ýchodočeské divadlo Pardubice po ročním covidovém výpadku opět přichází s bohatou nabídkou cenově zvýhodněného ročního předplatného. Stávající majitelé abonmá si svá místa měli již obnovit a nyní nastal čas pro nové zájemce, od pondělí 29. listopadu divadlo poskytuje neobnovené abonentky k volnému prodeji.

Divadlo v roce 2022 znovu otevře Seniorské abonmá, jehož představení začínají v 18 hodin, i Klasické předplatné se začátky v 19 hodin, na které se rovněž vztahuje seniorská sleva pro zájemce starší 60 let. V rámci těchto nejvyužívanějších předplatitelských cyklů diváci zhlédnou celý repertoár divadla – tituly si mohou vybrat z obou scén, případně dát přednost jen představením v Městském divadle bez her uváděných na studiové Malé scéně ve dvoře.

Vedle těchto nejčastějších typů předplatného divadlo láká také na Mimořádný abonentní cyklus (sk. G) se čtyřmi velkými výpravnými inscenacemi. Hracími dny pro toto speciální předplatné jsou buď pátek, nebo sobota, představení začínají v 18 hodin. Výběrové abonmá v příštím roce uvede detektivní komedii z hereckého prostředí Sherlock v nesnázích, dramatizaci úspěšné knihy Žítkovské bohyně o kopanických ženách s darem nadpřirozených schopností, pohled za zdi Buckinghamského paláce v Audienci u královny a muzikálovou komedii Noc na Karlštejně, kterou diváci uvidí v jedinečném prostoru Kunětické hory.

V případě, že by někomu nevyhovovaly večerní termíny představení, divadlo přichází i s Dopoledním abonmá (sk. D), které je určeno především seniorům, ale nejen jim, samozřejmě i všem ostatním, kteří se nechtějí vracet z divadla pozdě večer či v noci. Představení začínají vždy v 10 hodin ve všední dny. Abonenty tohoto cyklu během roku 2022 čeká pět žánrově rozdílných inscenacívýše zmiňované Žítkovské bohyně a Noc na Karlštejně, dále poetická, ale vtipná hra o Boženě Němcové Jako břitva, Havlova absurdní komedie Zahradní slavnost a známá pohádková komedie pro celou rodinu Tři veteráni.

Tradiční abonentní cykly doplňuje Předplatné pro fajnšmekry (sk. Q), které svými čtyřmi tituly (třemi dovozovými a jedním domácím) uspokojí především náročnější publikum, či Pohádkové abonmá se třemi dovozovými pohádkami pro nejmenší.

Všechny typy předplatného jsou podrobně popsány na webových stránkách divadla www.vcd.cz, kde je možné abonmá i on-line zakoupit nebo objednat.