AktualityPardubicko

Syn europoslance Zdechovského se stal předsedou Mladých lidovců v Královéhradeckém kraji

 

 

Hradec Králové – Krajská konference Mladých lidovců si ve středu zvolila nové vedení. Novým předsedou se stal Tobiáš Zdechovský (17), který v čele vystřídal zakládajícího člena Mladých lidovců v Královéhradeckém kraji Stanislava Drašnara. Syn europoslance vstoupil do mládežnické organizace KDU-ČSL v červenci 2020 a okamžitě se zapojil do aktivit ve svém kraji.

„Mám radost, že mě dneska členové zvolili předsedou Mladých lidovců. Je to velký závazek, abych splnil jejich očekávání a posunul naši krajskou organizace zase o kus dál. Zároveň bych chtěl poděkovat za dosavadní práci Standovi, který mi bude pomáhat z pozice místopředsedy,“ komentuje první úspěch Tobiáš, který studuje gymnázium v Hradci Králové.

Tobiáš nevylučuje, že by chtěl jednou následovat svého známějšího otce, který je europoslancem a donedávna byl také místopředsedou lidovců. „Politika mě moc baví, ale nechci předjímat, jakou cestou se vydám. Samozřejmě bedlivě sleduju svého tátu a spoustu věcí s ním i probírám. Vím, že politika je velmi náročná a částečně nevděčná práce. Myslím, že nejprve budu muset získat zkušenosti v nějaké profesi a až pak se případně vydat do vrcholné politiky,“ uvádí nejstarší syn Tomáše Zdechovského.

Jeho otec je na svého syna velmi hrdý. „Tobiáš si tuto cestu vybral sám, nijak jsem ho nenabádal. Jsem ale pyšný, že se odhodlal v tak mladém věku převzít vedení krajské organizace. Vždy jsem mu říkal, že když chceš věci posouvat dál, tak musíš být ve vedení,“ doplňuje otec, který po dubnovém sjezdu zůstal v předsednictvu KDU-ČSL z titulu šéfa lidoveckých europoslanců.

Mladí lidovci se otevřeně hlásí ke KDU-ČSL. Členem spolku se může stát osoba ve věku 15 až 35 let. V organizaci působilo v minulosti několik členů současného předsednictva, kromě Mariana Jurečky a Tomáše Zdechovského také místopředseda a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík, který dříve organizaci vedl. V současnosti je v Mladých lidovcích přes 400 členů.