Aktuality

Swingoví Piráti slaví 10. narozeniny! Knihou, CD a koncerty s Danem Bártou

P

opulární východočeská hudební formace Pirate Swing Band slaví 10. narozeniny! „Přesně před 10 lety naše pirátská žesťová úderka vylezla na střechu Východočeského divadla Pardubice a zahájila tak svou dráhu,“ konstatoval její frontman Jiří Ševčík.

„Kdyby nám tehdy někdo řekl, že budeme spolupracovat s Queen či Robbiem Williamsem, staneme se swingovou jedničkou ve Slavíkovi, zabodujeme v hitparádách devíti zemí, získáme mezinárodní Platinovou desku a záběry z našeho vystoupení se dostanou až na CNN International, ťukali bychom si na čelo,“ nechal se slyšet Jiří Ševčík, který už nyní chystá s Piráty na jubilejní rok celou řadu velkolepých překvapení.

Nečekané spojení s Danem Bártou
Pirátský band je znám svou nevypočitatelností a humorem. Trumfové eso v rukávu má i pro letošní Galakoncerty. Za doprovodu tohoto jedinečného tělesa vystoupí zpěvák s nezaměnitelným hlasem, vynikající technikou a projevem vysoce převyšujícím tuzemský standard populární hudby Dan Bárta.

„Uvidíte ho, jak jste ho ještě neviděli a asi už nikdy neuvidíte,“ odhalil frontman Pirátů unikátní spojení, na které se můžete těšit 2. prosince v pardubickém Domě hudby, 16. prosince v Kongresovém centru Aldis a 18. prosince v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí.

„Dan Bárta se společně s big bandem představí vůbec poprvé. Půjde o exkluzivní program swingových aranží Danových rockových oblíbenců, napsaných speciálně pro tuto příležitost,“ dodal Jiří Ševčík.

Tradiční vrchol swingové sezony
„Zapomeňte na všechno, co jste slyšeli o swingu a připravte se na show, kde je vše jinak a která vás osvěží a pobaví,“ vyjádřil se frontman Pirátů, podle něhož se už nyní prodávají vstupenky na tento tradiční vrchol sezony.
Sedmnáctičlenný big band, jediná kapela v Evropě, specializující se na vlastní swingové aranže rocku a popu, má na svém kontě 5 CD a DVD, hitparádové úspěchy ve Velké Británii, Francii, Holandsku, Rakousku, Argentině, Rusku, Austrálii, Irsku a Japonsku, osm vyprodaných turné, mezinárodní ocenění trofejí Platinové desky, status nejpopulárnější swingové kapely u nás a spolupráci s mnoha osobnostmi české popmusic (K. Gott, J. Suchý, L. Machálková, J. Laufer, J. Zelenková, T. Graves, O. Ruml, I. Pazderková, P. Vondráček, F. Slováček, E. Kočičková, M. Ruppert, O. Brousek, B. Josef, I. Mládek, J. Molavcová…).

Největší věhlas díky spolupráci s Queen
Největší věhlas však Pirate Swing Band získal díky spolupráci se skupinou Queen. „Představte si Franka Sinatru zpívat Nirvanu,“ prohlásil o východočeské formaci kytarista Brian May.

Právě s legendární kapelou měli čeští Piráti to potěšení spolupracovat hned třikrát. Naposled loni, kdy se dokonce stali jedinou formací v historii krom Queen, na jejíž novém CD oficiálně zpívá Freddie Mercury a na kytaru hraje Brian May. „To vše pro charitu, proti AIDS,“ podotkl Jiří Ševčík.

Nadílka v podobě knihy a cédéčka
Dalším speciálním dárkem s poděkováním za desetiletou přízeň fanoušků bude na podzim i kniha a speciální CD s nevydanými nahrávkami kapely a exkluzivním remixem jedné z nich od proslaveného DJe, Michaela C.