Pardubicko

V Pardubicích se otevírá skupina Slyšení hlasů.

V

Pardubicích se nově otevírá skupina Slyšení hlasů, která je založená na principu svépomoci, vzájemného respektu, empatie a rovnosti. V zemích Evropy je již skupina zcela běžnou aktivitou. V České republice tyto skupiny také probíhají, ale jiným zemím se stále nemůžeme rovnat. A to bychom rádi postupně změnili.

Skupinu Slyšení hlasů kdysi navštěvoval i pan Karel, který se před návštěvou skupiny trápil tím, že je odlišný a nikdo ho nechápe. Až na skupině zjistil, že v tom není sám. Konečně měl okolo sebe lidi, kteří mu rozumí a mají podobné prožitky. Sám se potýkal s tím, že slyšel a viděl věci, které ostatní ne. Deset let byl terčem posměchu pro ostatní, proto se snažil co nejméně vycházet z domu a lidem se vyhýbal. Neměl žádné kamarády a ani rodina ho nechápala. Neměl tedy nikoho, s kým by svůj pohled na svět sdílel. Dnes je Karel rád, že našel lidi, kteří mají podobné vnímání. Jeden z členů se stal jeho dobrým kamarádem.

Z příběhu pana Karla vyplývá, že skupina nabízí bezpečný prostor pro sdílení neobvyklých zkušeností, jako je slyšení hlasů, vize a zvláštní myšlenky.  Lidé, kteří mají podobné zkušenosti se pochopí, mají tendenci si navzájem pomáhat a předávat zkušenosti. To je pro takového člověka nesmírně důležité. Každý z nás potřebuje někam patřit.

Skupina se bude v Pardubicích otevírat na adrese Erno Košťála 1015 od 7. března, poté bude probíhat každé sudé úterý vždy od 16:30 do 18:00.  Skupina je dobrovolná a bezplatná a je určena pro lidi od 16 let.

 

 

 

 

 

.