AktualityPardubicko

Sebevzděláním k vysněnému zaměstnání

 

V

loňském roce odstartoval projekt Aktivně ke Štěstí a spokojenosti, který má usnadnit rodičům návrat na trh práce po mateřské/rodičovské dovolené, nebo pomoci lidem, kteří přišli nejen vlivem koronavirové krize o zaměstnání a hledají nové uplatnění. Projekt realizuje Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s MAS Region Kunětické hory a je financován z operačního programu Zaměstnanost, fondu Evropské unie.

První běh 12 vzdělávacích kurzů zdarma odstartoval už v září loňského roku. Zapojilo se do něj 10 žen. Ty se setkávaly jednou týdně na 5 hodin. Šest z nich běh úspěšně dokončilo – dvě mají zaměstnání a jedna zahájila podnikání. „Zájemcům se snažíme ukázat cestu a vyřešit problém slaďování soukromého a pracovního života,“ uvedla k projektu Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) a dodala: „Z hlediska nezaměstnanosti jsou osoby pečující o malé dítě třetí nejsilnější skupinou nezaměstnaných. Proto jsme se rozhodli umožnit cílové skupině absolvovat motivační kurzy základních dovedností.“

V březnu bude zahájen druhý běh vzdělávání. Aktuálně hledáme nové účastníky nejen z řad rodičů, ale i osoby ve výpovědi, propuštěné, uchazeče o zaměstnání a neaktivní mladé lidi do 24 let včetně. Zájemci o zařazení do projektu musí pouze žít na území svazku obcí regionu Kunětické hory.
Témata seminářů jsou např. sebepoznání, tvorba pracovní vize a životopisu, příprava na výběrové řízení, komunikační dovednosti, minimum k zahájení podnikání a mnoho dalšího. Účastníkům, kteří úspěšně projdou druhým během, zprostředkujeme hrazenou odbornou stáž nebo zaměstnání se mzdovým příspěvkem po dobu 3 měsíců.

Garancí kvality vzdělávání jsou zkušené lektorky. První je Blanka Junová, která má dlouholeté zkušenosti v oblasti lektorování a koučingu. Je spolumajitelkou firmy Lidé a zdroje a také se podílela na koordinaci a průvodcování v projektu Moudré podnikání žen. Své zkušenosti účastníkům projektu předá prostřednictvím zážitkového kariérního koučingu a poradenství zaměřeného na ujasnění vlastních záměrů a potenciálu. Dva kurzy budou v režii lektorky Soni Španielové. V jejím vedení se můžete těšit na témata jako je příprava na výběrové řízení nebo sepsání profesního životopisu. Pardubická celostní vizážistka Světlana Čiberová poradí v rámci kurzu Profesní image, jak optimálně sladit svůj vzhled s fyzickým a osobnostním typem.

Inspirací pro zájemce může být maminka Veronika Jelínková. Ta nedávno úspěšně dokončila podobně zaměřený projekt, realizovaný v Přelouči. „Díky účasti na motivačních seminářích, koučingu a poradenství se mi otevřely nové možnosti. Rozšířila jsem si své znalosti a dovednosti o účetnictví a daňovou specializaci. Dostala jsem dvě velmi zajímavé nabídky na práci, které mi umožní skloubit rodinný život s pracovním.“

Zaujal vás projekt Aktivně ke Štěstí a spokojenosti? Chcete se přihlásit? Kontaktujte koordinátorku projektu Martu Linduškovou na e-mail linduskova@konep.cz nebo telefonicky na č. 734 440 261 a domluvte si pohovor. Neváhejte, o projekt je zájem a jeho kapacita se rychle plní.