AktualityPardubicko

S podzimem přicházejí také další startovací byty

Z

ájemci o startovací byty v Pardubicích se brzy utkají o dalších pětadvacet bytových jednotek. Nabídku bytů, o které bude možné zažádat, radnice zveřejní 1. října na webu města s tím, že odevzdání přihlášek proběhne 1. a 2. listopadu. Žadatelé přitom mohou vybírat z celkem sedmi lokalit, dispozičně se ve velké většině jedná o byty 1+kk či 1+1.

Město startovací byty pro mladé uvolňuje již šestým rokem, v počtu 25 bytových jednotek. „Ceny na trhu s nemovitostmi neustále rostou, proto se snažíme mladým, ekonomicky aktivním lidem alespoň nějakým způsobem usnadnit cestu k osamostatnění a nastartování rodinného života. Snažíme se každý rok držet počet 25 bytů v různých lokalitách města. Všechny byty jsou opravené a připravené na své nové obyvatele, takže jakmile bude podepsaná smlouva mezi městem a budoucími nájemníky, nic nebrání okamžitému nastěhování. Od letošní podzimní výzvy jsme navíc výrazně snížili administrativní zátěž pro mladé pracující žadatele o byt,“ informuje náměstek primátora zodpovědný za sociální oblast Jakub Rychtecký s tím, že nabízené ceny jsou oproti těm tržním, které se pohybují okolo 220 korun za metr čtvereční, pro mladé aktivní lidi pod 50 procenty cen komerčních.

V rámci podzimní výzvy mohou zájemci vybírat z bytů nacházejících se v ulicích Havlíčkova, K Rozvodně, Ohrazenická, Mladých, Bělehradská, Gagarinova a Sokolova. V nabídce jsou byty o dispozicích 1+kk, 1+1, 2+1 a 3+1 s tím, že seznam všech aktuálně nabízených bytových jednotek včetně fotodokumentace bude vyvěšen také na hlavní stránce městského webu v sekci Důležité informace. Od vyhlášení prvního ročníku startovacího bydlení přitom radnice pro zájemce vyčlenila celkem 150 bytových jednotek.

Letošní výzvu startovacího bydlení navíc provází pár novinek. Zájemci nebudou muset při podávání žádostí dokládat všechny potřebné dokumenty o splnění podmínek, ty po nich radnice bude chtít až v případě, že budou vylosováni. Další novinkou je mírné navýšení nájmu. Budoucí nájemníci budou nově platit 80 korun za metr čtvereční v prvních třech letech, tedy o 30 korun více než doposud, a čtvrtý rok 100 korun za metr čtvereční. Příjmy z nájmů pak radnice využije k rychlejší obnově bytového fondu.