Aktuality

Rock for People staví v Parku 360 ubytovací městečko pro uprchlíky a pořádá sbírku

 

P

ořadatelé Rock for People v návaznosti na současné události na Ukrajině budují v Parku 360 v areálu královéhradeckého letiště ubytovací vesničku pro uprchlíky. Tým festivalu mezi sebou vybral do začátku přes 100 tis. Kč, které v počáteční fázi pokryjí náklady spojené se stavbou městečka. Dále založil sbírku, která má pokrýt náklady na další vybavení obytných buněk a provozní náklady městečka. „Cítíme potřebu nabídnout útočiště lidem, kteří přišli o svůj domov. Proto v areálu aktuálně zařizujeme obytné buňky až pro 50 lidí,“ říká Michal Thomes, ředitel festivalu, a dodává: „Věříme v sílu naší komunity a předem děkujeme všem našim fanouškům, kteří projekt podpoří.“ Zájemci mohou přispět na vybudování provizorních domovů pro rodiny s dětmi zakoupením pomáhající “vstupenky” v různých cenových hladinách v síti GoOut.ne https://bit.ly/UbytovaciMestecko.

Ubytovací prostory budou vybaveny společným sociálním a hygienickým zařízením (sprcha, toaleta, umyvadlo), kuchyňkou s pitnou vodou a každá buňka vlastním elektrickým topením. Kapacita každé buňky je 3 osoby. Provozní náklady činí měsíčně cca 60 tisíc Kč (energie, topení, voda, logistika, odpady, úklid). Pořadatelé počítají zhruba s tříměsíčním provozem městečka, které vychází přibližně na 565 000 Kč. Veškeré finance vybrané nad potřebný rozpočet budou použity na rozšíření ubytovacích kapacit a další provoz ubytovacího městečka.

Pořadatelé jsou v přímém kontaktu s koordinátory na ukrajinských hranicích a spolupracují s městem Hradec Králové. První rodiny by se měly do areálu nastěhovat v průběhu příštího týdne. Informace o přípravách projektu a jeho následných fázích budou pořadatelé sdílet na sociálních sítích. Tým Rock for People uvítá jakoukoliv další pomoc, ať už v podobě regionálních dodavatelů, dobrovolníků či materiální pomoci.

Na co budou finance využity?
  • stavba ubytování a infrastruktury – 205 000 Kč
  • vybavení nábytku (postele, matrace, skříně, psací stoly, židle v jednotlivých buňkách + ve společenské místnosti) – 100 000 Kč
  • hygienické potřeby – 20 000 Kč
  • základní potraviny + kuchyňské vybavení (vařiče, spotřebiče, nádobí) – 40 000 Kč
  • provozní náklady a začlenění do běžného života (telefony, tarify, jízdenky, pomoc s pracovními příležitostmi) – 20 000 Kč
  • měsíční provoz (energie, topení, voda, logistika, odpady, úklid) – cca 60 000 Kč/měsíc
odkazy:

www.rockforpeople.cz

www.park360.cz

FB událost