AktualityPardubicko

Rekonstrukce Prioru je v plném proudu

D

emolice v obchodním domě Prior skončily a rekonstrukce započala. Práce pokračují i o prázdninách a vy se tak můžete pomalu těšit na nákupy v moderní budově přímo propojené s Palácem Pardubice.

Již téměř dva roky probíhá modernizace obchodního domu Prior v Pardubicích, jejímž investorem je Palác Pardubice. Kvůli nečekaně špatnému technickému stavu budovy se rekonstrukce bohužel protáhla, nyní však už jsou veškeré demoliční práce hotovy a samotná rekonstrukce je tak v plném proudu.

Součástí rekonstrukce OD Prior je také propojení se sousedním Palácem Pardubice, a to v garážích, v přízemí a ve druhém nadzemním podlaží. V prvním podzemním podlaží obou budov už došlo k betonáži propojovacího objektu a byly dokončeny okolní zásypy, v části obchodního domu také probíhá betonáž dojezdů výtahových šachet v suterénu. V budově samotného Prioru pokračuje otryskání a lakování stávající ocelové konstrukce novou povrchovou úpravou. Zároveň se dále budují nové ocelové konstrukce v rekonstruovaných stropech. Provoz Paláce Pardubice není kvůli propojování s Priorem nijak omezen.

Rekonstrukční práce by měly ještě nějakou dobu trvat a budova by měla být dokončena v druhé polovině roku 2022. Půjde o moderní komplex, který si však zachová svůj jedinečný původní exteriér. Červená fasáda v kombinaci s cihlovým zdivem je již součástí pardubického Masarykova náměstí a třípatrová budova s rovnou střechou jí zůstane i nadále.

Veškeré aktuální informace naleznete na www.palacpardubice.cz v sekci Tiskové centrum.