AktualityPardubicko

Příhrádek ožije netradičními workshopy

S

e začátkem prázdnin se obyvatelům Pardubic otevřely nové prostory k setkávání a příjemnému trávení volného času. Jde o Knihovní centrum u Vokolků, detašované pracoviště Krajské knihovny v Pardubicích, které sídlí ve třech zrekonstruovaných historických budovách na Příhrádku. Kromě hudebního oddělení, čítárny nebo muzejní části je tu k dispozici nový výtvarný ateliér, který umožňuje pořádat nový typ kurzů pro veřejnost.

Od září do prosince je v nabídce knihovny nová série netradičních workshopů. Ve středu 9. září začínají Experimentální dílny s Petrem Komárkem. Vedoucí Hvězdárny barona Artura Krause v Pardubicích a zároveň lektor DDM Alfa přiblíží astronomii jako zábavnou vědu. Zářijová experimentální díla má podtitul „Zvukoherna aneb zvuk můžeme vidět, slyšet i cítit“. V následujících dílnách se pak můžete těšit na „Světlohrátky“ nebo se dozvíte, „Jak uvařit kometu“. Pro všechny, kdo rádi tvoří něco rukama, je připraven sochařský workshop s akademickým sochařem Štěpánem Málkem nebo tvorba koláží s Josefem Sedlákem. Pod vedením zkušených výtvarníků Ivana Baboráka a jeho manželky Jany se můžete seznámit s technikou suché jehly nebo šitím panenek.

Všichni lektoři začínají už v září a povedou až do prosince vždy jednu lekci měsíčně. Výjimkou je speciální víkendový kurz, který se bude konat v říjnu. Lektoři z Artykadla Holice zvou na dvoudenní dílnu, během níž si ušijete své vlastní kožené boty. Všech workshopů se může zúčastnit kdokoli, i když je začátečník. Pokud tedy máte chuť vyzkoušet něco nového, navíc v inspirativním prostředí nového ateliéru na Příhrádku, neváhejte se přihlásit. Více informací včetně všech termínů a pokynů k rezervacím najdete na webových stránkách knihovny www.kkpce.cz