AktualityKulturní akcePardubicko

Poslední adventní neděle s herci Východočeského divadla

V

ýchodočeské divadlo Pardubice tuto neděli 19. prosince nadělí svým divákům první letošní vánoční dárek, který bude mít podobu zábavného pořadu vysílaného online na facebookovém profilu divadla. Sváteční setkání plné písní, historek a především soutěží a následného obdarovávání začne v 17 hodin v Městském divadle, kam jsou také zváni diváci, kteří se natáčení chtějí účastnit osobně.

„Během pohodového večera, který jsme nazvali Vánočníček, diváci uvidí ty nejvtipnější ukázky z našich inscenací, poslechnou si písně z muzikálu Noc na Karlštejně i z pořadu Vzpomínka naHá, seznámí se s novou stolní hrou z divadelního prostředí, kterou jsme nedávno vydali, dostanou doporučení stran vaření a možná si odnesou i zajímavý recept. Účast přislíbili téměř všichni herci našeho souboru, které doprovodí i členové Mladého divadelního studia LAIK. A samozřejmě si spolu zazpíváme koledy,“ prozrazuje dramaturgyně Jana Uherová a dodává: „Diváci, kteří se vánočního podvečera účastní osobně v divadle, si tentokrát v hledišti nebudou muset vypínat své mobilní telefony, naopak uvítáme, pokud budou fotit, natáčet i vysílat. A ti odvážnější si budou moci sednout s herci na jeviště a přispět i svým dílem do programu.“

Neformální Vánočníček nenahrazuje tradiční Štědronoční zpívání v divadle, které se letos po roční přestávce opět uskuteční o půlnoci na Štědrý večer v Městském divadle.