Aktuality

Pojištění majetku a odpovědnosti se vyplatí každému. Ochrání vás před nepříjemnými problémy

Většině lidí jde především o to, aby se každodenní rutina nesla v rytmu pohody, radosti – a pokud je to možné, tak i nezapomenutelných momentů. Některé okamžiky se nám bohužel vryjí do paměti nastálo, i když o to vůbec nestojíme. Řeč je o nepříjemných a nečekaných událostech, které mohou mít značný vliv na naši budoucnost a finanční stabilitu. Nejde se jim zcela vyhnout, byť se o to můžeme snažit sebevíc. Ale když už k nim dojde, může je zmírnit vhodně zvolené pojištění majetku a odpovědnosti. Proč by o těchto pojistných produktech měl uvažovat opravdu každý?

Dopad nečekané katastrofy tlumí majetkové pojištění

V životě je jisté jen to, že jednou skončí. Ale pravděpodobnost, že den proběhne v poklidu, odhadnout nelze. Nehody všeho druhu, přírodní katastrofy i lidská zloba – to všechno jsou faktory, se kterými musíme počítat.

Vážné škody na movitém či nemovitém majetku mohou výrazně ovlivnit budoucnost celé rodiny. A právě proto není pojištění majetku zbytečným luxusem, jako spíše rozumným krokem k zabezpečení hodnot.

Pojištění majetku je k mání v různých formách. Můžete si pojistit pouze nemovitost, čímž ochráníte svůj dům nebo byt před škodami způsobenými například požárem či povodní. Stejně důležité však může být pojištění domácnosti, které kryje škody na veškerém majetku uvnitř objektu – například na nábytku, elektronice, špercích a dalších cennostech.

S atraktivní nabídkou kombinovaného pojištění majetku a odpovědnosti přišla SV pojišťovna. Produkt s názvem „Bezpečný domov PLUS“ byl nastaven tak, aby klienty chránil před podpojištěním a poskytoval limity odpovědnosti až 10 milionů Kč.

Opravdu je pojištění majetku i pro vás?

Obecně platí, že by si měl pojištění majetku sjednat každý, komu nejsou lhostejné ztráty škody v důsledku přírodních katastrof, nehod, krádeží nebo vandalismu. Pojištění odpovědnosti je zase důležité pro ty, kteří potřebují ochranu před finančními náklady spojenými se škodami na majetku či zdraví jiných osob.

Existuje mnoho konkrétních situací, ve kterých vám pojištění majetku a odpovědnosti může příslovečně „zachránit krk“. A že se vás nehody a katastrofy netýkají? Podle statistik došlo na území Pardubického kraje v roce 2022 k 808 požárům. Škoda se vyšplhala na 145 milionů korun, 80 lidí bylo zraněno a 9 osob přišlo o život.

Za zmínku stojí také data z tabulek majetkové kriminality. V loňském roce došlo k poměrně vysokému počtu vloupání a Pardubický kraj standardně patří k oblastem, kde tento druh trestné činnosti meziročně roste.

Takže, ať už jde o ochranu před živelnými událostmi či finančními náklady spojenými s odpovědností, majetkové pojištění nabízí dostupný způsob, jak zůstat v pohodě, i kdyby se přeci jen přihodilo něco, s čím jste nepočítali. Navíc si dnes můžete pohodlně pojistit majetek online, aniž byste ztráceli čas na pobočce.