Uncategorized

PENNY podporuje dětské sny a zve do kina na DĚTI NAGANA

P

rávě v těchto dnech přichází do kin film Děti Nagana inspirovaný vítězstvím českých hokejistů na zimní olympiádě v roce 1998. Film, který je o sportu i vzájemné podpoře a blízkosti. PENNY jsou právě tyto hodnoty velmi blízké, a proto se stalo jedním z hlavních partnerů tohoto filmu.

Píše se rok 1998. Češi vyhrávají hokejový Turnaj století na zimní olympiádě v Naganu a propuká davové šílenství. Hokejová horečka, během níž chtěl být každý jako Hašek nebo Jágr, přepadla i snílka Dominika a partu jeho kamarádů ze školy. Hynek Čermák pak tuhle partu kluků povede do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti rivalům z vedlejší vesnice. Hrát se bude nejen o vítězství a respekt, ale také o první pusu a o srdce nejlepší holky ze třídy. Takový je příběh filmu, kterým si připomeneme 25 let od největšího úspěchu našich hokejistů v dějinách.

Sport podporujeme v PENNY dlouhodobě. V rámci našeho projektu HÝBEME SE HEZKY ČESKY jsme během dvou let na podporu desítek tisíc dětí po celé zemi věnovali finanční a materiální podporu ve výši přes 11 miliónů korun. Tento film ovšem není jen o sportu. Je o vzájemné spolupráci, pomoci i podpoře, a především o plnění svých snů. A to vše jsou věci, které jsou nám v PENNY blízké a chceme je podporovat, říká ke spolupráci a podpoře tvůrců filmu Děti Nagana Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY a dodává: Události z února 1998 nejsou ovšem jen o sportu, mají daleko větší přesah. To, co se tehdy před 25 lety dělo po celé zemi, lidi spojovalo. Bylo jedno, kdo je kdo, a jaký je. Všichni společně prožívali každou vteřinu nejen hokejových zápasů, ale nakonec i společných oslav a sdíleli společně neuvěřitelnou radost a nadšení od velkých měst až po nejmenší vesnice. To je to, co je důležité. Občas zapomenout na leckdy malicherné spory a společně sdílet to, co dokážeme my nebo lidé za našeho okolí.“

Film Děti Nagana jeho tvůrci natáčeli v sedmi lokalitách po celé České republice a štáb během natáčení mimo jiné zlomil 17 hokejek. „Vedle hokeje a plnění snů jsou Děti Nagana o kamarádství, lásce, rodičovství. Kluci řeší trable ve škole i doma, Dominik už taky pokukuje po holce ze sousedství,“ říká k filmu jeho scenárista a režisér Dan Pánek. Role dospělých hrají Hynek Čermák, Klára Issová, Pavel Batěk, Otakar Brousek ml., Tatjana Medvecká, Štěpánka Fingerhutová nebo Simona Babčáková. Hlavní postavu hraje Tom Brenton a v dalších dětských rolích se představí Johanka Racková či Fabian Šetlík. Ve filmu si zahrál jednu z rolí hokejová ikona a tehdejší hrdina Dominik Hašek.

„Hraju bývalého hokejistu, který má pocit, že mu čas a sny protékají mezi prsty. Pak ale v té partě kamarádů s hokejkama na ulici uvidí sám sebe kdysi, když byl malý. Taky vidí, že jsou vlastně jako hokejisti trochu zoufalí a rozhodne se, že jim pomůže,“ přibližuje svou postavu Hynek Čermák.

Do kin film vstupuje symbolicky 22. února, tedy na den přesně 25 let od slavného finále v Naganu.

ODKAZ NA VIDEO: https://bit.ly/3Eoetj8

 

 

.