AktualityPardubicko

Papučový den 2021 – Obouváme papuče pro dobrou věc

U

ž po páté se veřejnost na začátku října obuje do papučí, aby tak podpořila mobilní hospice. S papučemi v tašce nebo rovnou na nohou vyrazí velké firmy, školy a tisíce jednotlivců. Letos poprvé proběhne tato akce i v Pardubicích, pořádá ji energeia o.p.s., poskytovatel dětské paliativní péče.

Jedinečnost Papučového dne spočívá v tom, že každý, kdo si nazuje papuče, se stává nositelem myšlenky umírání doma. Zároveň díky sdílení svých fotek v papučích na sociálních sítích s hashtagem #papucovyden strhává další lidi.

V minulých letech si lidé papuče nazuli a vyfotili se například v kanceláři, v bagru, v letadle i na paraglidu. Díky této netradiční formě veřejnost dozví, že lidé mohou dožít své poslední dny doma v kruhu svých nejbližších s podporou týmů mobilních hospiců. Rodiny přitom mají možnost využívat péči zdravotníků, sociálních pracovníků, psychologů, kaplanů a dostanou i plnohodnotnou podporu v pomůckách i zdravotnických přístrojích.

Obujte se do toho 6. října s námi a podpořte mobilní hospicovou péči v České republice.

Papučový den v Pardubicích se koná pod záštitou Ing. Michaely Matouškové, MPA – náměstkyně hejtmana Pardubického kraje pro zdravotnictví.