Kulturní akcePardubicko

Paměť národa Východní Čechy s Východočeským divadlem pořádají výstavu Samet v divadle

V

ýchodočeské divadlo Pardubice navázalo spolupráci s Pamětí národa Východní Čechy, jejíž výsledkem je výstava Samet v divadle připomínající výročí Listopadu 1989. Fotografické panely ve vstupním foyer Městského divadla představí několik významných osobností pardubického „Sametu“ – jejich život, postoje, příběh… Vernisáž se uskuteční v pondělí 21. listopadu od 17 hodin.

Paměť národa Východní Čechy sídlí ve vzdělávacím centru v Machoňově pasáži, kde se ve sklepení nachází i interaktivní muzeum nové generace, které vás pomocí moderních technologií a skutečných příběhů vtáhne do minulosti. Na začátku prohlídky si vyberete příběh, který budete v následujících devadesáti minutách sledovat, možná dokonce spoluprožívat. Pak už se necháte unášet vyprávěním pamětníka doplněným o projekce, netradiční efekty, rozšířenou realitu a interaktivní obrazovky. Díky jejich propojení zažijete mnohé! Můžete tak prožít druhou světovou válku s Jarynou Mlchovou, která díky objevu neznámé sloučeniny zachránila stovky židů. Nebo si necháte vyprávět osud generála Tomáše Sedláčka, který prošel snad všechna evropská druhoválečná bojiště, říká Michal Bureš, ředitel Paměti národa Východní Čechy.

Kromě pondělí a pátku je expozice přístupná každý den. Prohlídky začínají v přesně stanovených časech, trvají 90 minut a vstupenky lze zakoupit online na webových stránkách www.institut.pametnaroda.cz/pardubice.