Pardubicko

Neziskovky z Pardubicka a Chrudimska míří do Kruhu zdraví. Mohou zde získat užitečné informace a rady

J

ste nezisková organizace působící v Pardubickém kraji? Máte v hlavě nebo dokonce na papíře zajímavý projekt, který může být podle vašeho názoru společensky prospěšný a sháníte pro něj podporu? 

Tak si nenechte ujít Společné setkání neziskových organizací pro okres Pardubice a Chrudim, které se bude konat v pondělí 27. března 2023 od 15 hodin v Kruhu zdraví v Chrudimi.

Na setkání zazní řada užitečných informací

Na této akci zazní řada informací, které by pro neziskové organizace v Pardubickém kraji mohly být užitečné. Budeme hovořit mimo jiné i o možnostech finanční podpory Pardubického kraje či o webových stránkách www.nevladky.cz, které mají nyní modernější tvář a nabízí informační servis neziskovým organizacím v Pardubickém kraji, uvedl radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

„Přiblížíme harmonogram vzdělávacích seminářů a úspěšné Burzy filantropie. Jejím cílem je propojovat neziskové organizace s podnikatelským a veřejným sektorem ve všech okresech Pardubického kraje,“ řekla garantka a fundraiserka Burzy filantropie, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová

Ta byla zároveň lektorkou přípravného semináře, který nesl název Jak napsat projekt do Burzy filantropie. Uskutečnil se v pondělí 20. března 2023 v Pardubicích.

Jak napsat projekt do Burzy filantropie?

Seminář se konal jeden, a to pro všechny okresy Pardubického kraje. „Jeho účelem bylo nabídnout neziskovým organizacím možnost konzultace, jak by měla vypadat anotace a SMART cíle projektu, upřesnil krajský radní Pavel Šotola.

Zájemci měli příležitost projít kolonku po kolonce z registračního formuláře a zjistit, na co si při psaní projektu dát pozor a na co se zaměřit,“ uvedla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka a dodala, že uzávěrka projektů do Burzy filantropie pro okres Pardubice a Chrudim je v pátek 31. března 2023. „Už se na ně moc těšíme,“ podotkla Jana Machová.

„Přípravný seminář byl přínosný. Ještě k tomu se odehrál v milé a přátelské atmosféře,“ konstatovala Petra Srdínková, ředitelka spolku Kalyna – Komunitní uprchlické centrum.

Téměř 16,4 milionů korun pro 445 prospěšných projektů za 11 let

Burza filantropie za 11 let své existence přinesla díky štědré podpoře donátorů v Pardubickém kraji navzdory nelehké době téměř 16,4 milionů korun. Ty pomohly na svět 445 neziskovým projektům.

 

 

.