AktualityPardubicko

Neskrývejte podklady k fotbalovému stadionu, vyzývají Piráti

 

V 

ýsledek soutěže na stavbu fotbalového stadionu radní schválili bezmála před dvěma týdny, podklady přesto stále nejsou dostupné ani zastupitelům. Takto významnou stavbu je nutné řádně projednat ve všech komisích a vzniklé připomínky poctivě vypořádat, vhodné by bylo ji projednat i veřejně.

Výsledný projekt bude tvář centra Pardubic tvořit desítky let a městský rozpočet zatíží stamiliony na stavbu i následný provoz. Pouhý uzavřený seminář těsně před zasedáním zastupitelstva proto považujeme za nedostatečný. Výhradně prezenční forma semináře je v době pandemie navíc zbytečně riziková a omezuje možnou účast zastupitelů i odborníků, kteří by náhodou spadli do karantény.

  1. ledna jsme zaslali následující urgující dopis primátoru Charvátovi a předsedům všech zastupitelských klubů, do dnešního dne jsme nedostali žádnou odpověď.

Vážený pane primátore,

na lednovém zastupitelstvu nám bylo přislíbeno, že budeme seznámeni s podklady k fotbalovému stadionu s předstihem před únorovým seminářem.

Prosím tedy o co nejvčasnější poskytnutí těchto podkladů tak, abychom mohli věc včas konzultovat se svými zástupci v komisích apod. Nepředpokládám, že by existovaly objektivní důvody, které by rozeslání podkladů mohly bránit a to včetně nabídky firmy PORR.

Zároveň, vzhledem k předpokládanému projednání problematiky na březnovém zastupitelstvu, prosím o projednání podkladů v komisích rady města, které budou většinou zasedat v průběhu února.

Zároveň bych Vás poprosil, nebo případně náměstka Kvaše, nad rámec diskuze na zastupitelstvu, o podklady k prezentaci územního plánu.

Velice děkuji.

Přeji Vám hezký den.

Vojtěch Jirsa