Uncategorized

Nejkrásnější místa v okolí Pardubic, kam se vyplatí vzít foťák

P

 okud jste také fanoušky focení a bydlíte v Pardubicích nebo jeho okolí, máte k dispozici širokou škálu míst, kam zajít pro ty nejkrásnější záběry města či přírody, ať už je jaro, léto, podzim nebo zima.

Okolí Labe

Prakticky v celém úseku řeky se dají pořídit nádherné fotografie, v tomto případě i v zimě, třeba když napadne první sníh. Ty nekrásnější snímky v létě nasbíráte především okolo Jesenčanského potoka, poblíž Rosičáku. Léto zase nahrává okolí polygonu a ulici Nádražní v jejímž úseku okolo mostu se dají udělat nádherné snímky Pardubic.

Zámek Pardubice

Zámek je sám o sobě nádherným místem na fotky během celého ročního období. Renesanční stavba se nachází v blízkosti historického centra Pardubic, takže to můžete spojit s výletem nebo podzimní či zimní procházkou a ulovit romantické snímky. Zámek navíc ukrývá i východočeské muzeum, takže celodenní výlet je nasnadě.

Kunětická hora

Na severovýchodě od Pardubic se nachází dominanta Polabí – Státní hrad Kunětická hora. Zřícenina z 15. století nabízí spoustu malebných koutů a vyhlídek, které jsou pro zrcadlovku jako dělané.

Jezero u Stéblové

Pokud toužíte po fotkách vodní plochy v malebné přírodě, pak se vydejte na sever Pardubic ke Stéblové. Okolí Štěrkového jezera či vzdálenější Rajské strouhy je zejména pro letní a zimní fotky jako dělané.

Pohádková zahrada

Pokud jste spíše ústřední rodinný fotograf, vezměte děti na výlet do Pohádkové zahrady na jihovýchodě Pardubic. Ulovíte tam krásné snímky zvířat, uděláte radost dětem, a zvláště v létě tam při troše šikovnosti vytvoříte nezapomenutelné rodinné vzpomínky.

Stará vojenská plovárna

V zapadlém kousku poblíž Pardubiček se nachází Chrudimka a vojenská plovárna spolu s loděnicí, která je ideálním místem pro focení tajuplných podzimních fotek. Zejména navečer v zimním nebo podzimním období se dají ulovit až děsivé snímky.