Kulturní akce

něco něco a Ima Teva zahrají 14. dubna v Divadle 29

K

oncert dvou mimořádných elektropopových projektů z labelu Divnosti, kapel něco něco a Ima Teva, proběhne 14. dubna v Divadle 29 v rámci pětidenní oslavy, kterou se Galerie města Pardubic loučí se svým dosavadním výstavním útočištěm na Příhrádku.

„Divadlo 29 je známé svou nekompromisní hudební dramaturgií, takže si pozvání ceníme,“ říká Tomáš Tkáč.

Dvojici něco něco tvoří Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč, kteří jsou mimo jiné zakladateli labelu Divnosti. Za své vydavatelské aktivity získali cenu Vinyla 2020. Roku 2021 vydali druhé řadové album Útržky, jenž bylo nominováno na ceny Vinyla i Apollo. Na podzim tohoto roku pak chystají vydání třetí desky.

„V Divadle 29 jsme poprvé hráli po vydání první desky na podzim 2020 ještě jako duo. Od té doby jsme začali koncertovat s bubeníkem, vydali jsme druhou desku a doděláváme třetí. A máme radost, že se na naší hudební cestě můžeme vracet na známá místa, “ dodává Alžběta Trusinová.

Projekt Ima Teva, hebrejsky Matka Země, založila Petra Juráčková v roce 2017. Její nejnovější album V kruhu je výpovědí třicetileté ženy a slouží i jako velmi osobní tečka za jedním životním obdobím. V Pardubicích ji hudebně doprovodí David Pomahač.

Vstupné na akci je dobrovolné.