Pardubicko

„MIXLE v Piksle jsou pro nás příjemným odpočinkem od Vypsané fiXy,“ řekl „Márdi“

H 

udební lahůdkou letošního Hravého odpoledne na farmě Apolenka ve Spojile u Pardubic bylo vystoupení oblíbené kapely MIXLE V Piksle, což je unikátní projekt členů populární pardubické skupiny Vypsaná fiXa pro děti.

„Dojmy z vystoupení v Apolence jsme měli výborné. Děti se bavily, i přestože bylo velké vedro. Atmosféra tu byla skvělá,“ uvedl zpěvák a kytarista Michal „Márdi“ Mareda.

Děti jsou náročnější publikum

„Hrát pro děti je úplně jiná disciplína než pro dospělé. Děti jsou mnohem náročnější. Neodpustí jakoukoliv chybu a musí mít ideální podmínky. Nesmí být ani moc zima, ale ani moc vedro. Zvuk nesmí být ani moc nahlas, ale ani moc potichu. Děti nesmí být přejedené, ale ani hladové, přepité, ale ani žíznivé. A když se tohle všechno splní, tak pak je určitá šance na nějakou dobrou reakci od nich,“ usmíval se „Márdi“.

Jsem rád, že zrovna na Apolence tohle všechno i navzdory velkému vedru klaplo,“ podotkl zpěvák a kytarista kapely MIXLE V Piksle.

Odpočinek od hraní pro dospělé

„Tuto skupinu jsme založili kvůli svým dětem, které tehdy byly ve školce. Teď je to pro nás trochu odpočinek od hraní pro dospělé. Člověk si může sám ze sebe udělat legraci, všelijak ten koncert vést,“ poznamenal Michal Mareda, jehož těší, že se z fanoušků souboru MIXLE v Piksle stávají také příznivci Vypsané fiXy.

„Nedávno za mnou přišel nějaký 18letý borec na koncertě fiXy s tím, že začínal na Mixlích. Tak je to vlastně naše malá domů. Abychom fanoušky podchytili hned od začátku a nikomu je nedali. Ještě musíme vymyslet nějaký projekt pro seniory, abychom to měli kompletní,“ vtipkoval „Márdi“ po vystoupení na Hravém odpoledni na farmě Apolenka.

Tuto akci uspořádala Koalice nevládek Pardubicka a spolek Apolenka s podporou Pardubického kraje a projektu Komunita pro komunitu.