AktualityPardubicko

Město hledá provozovatele skateparku

P ardubice zahájily koncesní řízení, na jehož konci by měl být znám nový provozovatel skateparku nacházejícího se v ulici kpt. Bartoše. Zájemce, který v řízení uspěje, se bude o areál starat po dobu sedmi let a jeho úkolem bude zajistit bezpečnost areálu, který je ideálním místem pro všechny milovníky skateboardů, BMX kol, inline bruslí nebo koloběžek.

„Areál skateparku se stal zejména mezi mladými lidmi vyhledávaným místem k tomu, aby zde smysluplně trávili svůj volný čas, například jízdou na skateboardu, koloběžkách či inline bruslích, byla by proto škoda, kdyby toto místo zůstalo bez provozovatele, který by se o něj staral. Věřím, že se nám v rámci koncesního řízení podaří najít vhodného zájemce, který by měl provoz skateparku převzít zhruba ve druhé polovině tohoto roku,“ informuje náměstek primátora zodpovědný za oblast rozvoje a strategie Jan Nadrchal s tím, že jednou z podmínek je prokázání, že zájemce po dobu minimálně tří po sobě jdoucích sezon provozoval areál stejné nebo podobné velikosti.

Zájemci mohou své nabídky zasílat do 10. února 2022 do 11:00 hodin, a to elektronicky prostřednictvím Národního elektronického nástroje (NEN).