Kulturní akce

Litomyšl Čokoládový Festival 2022

V Litomyšli mají milovníci čokolády termín. Od pátku 18. do neděle 20. listopadu 2022 se uskuteční Čokoládový Festival s kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Čokoládový Festival 2022 v Litomyšl pořádaný agenturou ChrisEvents se koná poprvé. Je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Návštěvníkům nabídne 4 hlavní sekce:

  • Kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři významných restaurací předvedou své nápadité recepty
  • Workshop
  • Prodejní stánky partnerských organizací
  • Dětský koutek

Vstupné činí 70,- Kč (50,- Kč pro seniory/ 50,- Kč pro studenty). Děti do 6 let mají na akci vstup zdarma. Zájemci mohou rovněž soutěžit o volný vstup na Litomyšl Čokoládový Festival 2022 na www.cokofest.cz.

Program nabízí mnohem víc. Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Marka Váni, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů, například hovězí po burgundsku s čékoládou nebo polévka z červené řepy s malinami a bílou čokoládou. Taky bude Foodblogerka Kveta Vondrákova (Lahodnosti.cz): kreativní a zdravé vařeni s čokoládou. Děti si budou moct připravit sladké dezerty s Václavem (Mr. Vonka). Chybět nebude ani Jana Pavlusková s její famózní Marmeládou.

Pořádáme zajímavou soutěž: při příležitosti Čokoládového Festivalu jsme pro návštěvníka připravili hru o poklad! 5 klíčů k pokladu bude uschováno do zlatých čokoládových pohárků, které si budou moci zakoupit u vstupu za 30 Kč. Ale pozor, pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky od našich sponzorů a odměnou 5.000 Kč!

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád u více než 30 stánků: Kamila Chocolates, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, Jablíčko, Čo‑Xo, Čokoládovna Janek, Koruna pralinky, Čokoládová Továrna, Marmelalada, Čokolandia, Medovinka, Judith Sweet Art, Choklid, Chocothopia a mnoho dalších.

Pro děti bude opět připravený stánek s malováním na obličej, nejlepší balonkář v republice Tomáš Okurek a jeho vystoupení, stánek s malováním čokoládou a barevným pískem.

Pokud chcete ochutnat čokoládové pivo, čokoládový kebab, ovoce s čokoládou a mnoho dalšího, co si doma jen tak nepřipravíte, zapište si termín 18.– 20. 11. 2022 do svých kalendářů.

Časový harmonogram akce:

PA 18/11: 10:00 – 18:00 // SO 19/11: 10:00 – 18:00 //NE 20/11: 10:00 – 17:00

Informace naleznete na www.facebook.com/events/5717686241597813