AktualityPardubicko

Lidé se berou koronaviru navzdory

 

P andemie koronaviru sice zkomplikovala svatební přípravy řadě dvojic, od uzavírání sňatků je ale neodradila. V Pardubicích má pro letošní rok objednaný termín slavnostního obřadu ještě 26 párů, radnice již ale připravuje kalendář svatebních termínů pro příští rok.

„Na webových stránkách města bude ve středu 15. prosince v 8:00 zpřístupněn kalendář svatebních termínů pro rok 2022. Zároveň bude matrika objednávat svatební termíny na základě osobní přítomnosti snoubenců i provedených on-line rezervací. Telefonické rezervace termínů svateb budou možné až o pár dní později,“ řekla Lucie Potocká, vedoucí pardubické matriky.

Přestože první svatebčany přivítala letos obřadní síň pardubické radnice kvůli protiepidemickým opatřením až 23. dubna, uzavřelo ve městě do dnešního dne sňatek 264 párů a 25 jich má rezervovaný termín do konce roku 2021. Sedm párů vstoupilo do registrovaného partnerství a jeden se k tomu ještě letos chystá. Zájem se tak příliš neliší od předchozích let, když v roce 2020 vstoupilo do manželského svazku 295 párů a sedm jich uzavřelo registrované partnerství.  Za poslední „necovidový“ rok 2019 pak matrika eviduje 316 svateb a 25 registrovaných partnerství.

V Pardubicích si snoubenci mohou zadat svatební termín jak přímo při osobní návštěvě matriky, tak telefonicky, nebo od roku 2012 také on-line na webu města, kde si z kalendáře svatebních dnů vyberou den i hodinu, které jim nejvíc vyhovují. „I v těchto případech je ale třeba následně osobní kontakt s matrikou. Zde získají veškeré informace týkající se svatebního obřadu a zároveň obdrží doklady potřebné k uzavření manželství,“ dodala vedoucí matriky.