AktualityKulturní akcePardubicko

Letošní GRAND Festival smíchu se uskuteční na přelomu dubna a května

 

V

ýchodočeské divadlo Pardubice vzhledem k lednovému dramatickému nárůstu nákaz omikronem a následným karanténám a izolacím v zúčastněných souborech zrušilo původní zimní termín GRAND Festivalu smíchu a s nadějí ve zlepšení situace přehlídku přesunulo na jaro. „Epidemiologická situace byla natolik omezující, že bychom nemohli poskytnout všem souborům srovnatelné podmínky soutěže a zároveň bychom je i sebe vystavovali zvýšenému riziku onemocnění. Nechtěli jsme také přispívat k pandemické incidenci ve městě, které je v období festivalu zatížené zvýšenou návštěvností účastníků festivalu z jiných měst,“ vysvětluje ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal.

ročník přehlídky nejlepších divadelních komedií se nakonec uskuteční v náhradním termínu 22. dubna – 4. května. „Z organizačních a provozních důvodů tentokrát nepůjde o týden smíchu, ale téměř o čtrnáct dní, během nichž odehrajeme nejen původně nabízené soutěžní komedie a většinu avízovaného doprovodného programu, ale i běžná představení pro abonenty,“ upřesňuje dramaturgyně festivalu Jana Uherová.

Již zakoupené vstupenky na soutěžní komedie i doprovodné veseloherní tituly zůstávají v platnosti. „Upozorňujeme, že u většiny nabízených titulů jsou stále ještě volná místa k doprodeji. Jen komedii Dobrý proti severáku jsme bohužel museli zrušit bez náhrady, vstupné se vrací v místě zakoupení,“ dodává Jana Uherová.

 

Radek Smetana