AktualityPardubicko

Léto na Příhrádku láká na hudbu, módní přehlídku i laserovou show

P

o dlouhé době, kdy Krajská knihovna v Pardubicích nemohla pořádat kulturní akce naživo, nyní s velkou radostí zve všechny milovníky kultury na druhý ročník pohodového venkovního festivalu Léto na Příhrádku. Bohatý kulturní program se bude odehrávat přímo v centru města na malebném náměstíčku u kašny nebo nově také na terase čítárny Knihovního centra U Vokolků s krásným výhledem na zámek.

Prázdninový program na Příhrádku zahájí už ve čtvrtek 1. července pětice hudebníků z Komorní filharmonie Pardubice. V komponovaném programu nazvaném Svět muzikálů zazní populární melodie z nejslavnějších amerických, českých i animovaných muzikálů. Festival pak uzavře celodenní jarmark knih s knižním stánky a kulturním programem pro děti i dospělé. Kompletní program je zveřejněn na webových stránkách knihovny www.kkpce.cz. Pro účast na jednotlivých akcích je nutné sledovat a dodržovat aktuální vládní opatření. Festival pořádá Krajská knihovna v Pardubicích ve spolupráci s Národním památkovým ústavem ÚOP pod záštitou náměstka hejtmana za investice a kulturu Pardubického kraje Ing. Romana Línka.

Hlavním pilířem festivalu je řada koncertů rozmanitých žánrů od folku, blues, muzikálu, popu přes metal, punk až po klasickou hudbu. „Dramaturgie festivalu je co nejvíc pestrá, aby oslovila široké spektrum návštěvníků. Novinkou letošního ročníku jsou například páteční koncerty, které patří regionálním kapelám. Původně jsme plánovali zařadit i více divadelních představení. Vzhledem ke všem letošním omezením ale amatérské soubory měly problém se zkoušením nového repertoáru“, poznamenává Vanda Vávrová z dramaturgického týmu festivalu. Kromě koncertů se můžete se těšit i na večery s poezií, kreslení ve městě, módní přehlídku nebo workshop sešitové vazby, který je určený všem, co rádi něco tvoří rukama. Knihovnice z hudebního oddělení Denisa Metelková doporučuje například netradiční koncert spojený s laserovou show: „Na produkci kapely Úšklebek nespokojenosti, která hraje instrumentální muziku blízkou jazzu, naváže hudebně vizuální projekce skupiny Opatův modul. Laserová show se bude promítat na okolní domy a bude nevšedním zážitkem, který si nenechte ujít.“