Aktuality

Letiště bude mít od února nového ředitele

 

S 

polečnost East Bohemian Airport (EBA) bude mít od příštího měsíce nového ředitele. Na základě výsledků výběrového řízení, které bylo vyhlášeno ke konci loňského roku, komise doporučila na tento post jmenovat Ivana Čecha. Ten by měl přitom do funkce nastoupit od 1. února. Valná hromada jej bude na základě usnesení Zastupitelstva města Pardubic a Rady Pardubického kraje 25. ledna jmenovat členem představenstva společnosti a následně 1. února by jej představenstvo mělo zvolit místopředsedou představenstva pověřeným řízením společnosti.

„Po skončení působení paní Šmejkalové na pozici ředitelky společnosti EBA, která byla z funkce odvolána k 1. lednu 2021, jsem byl dočasně pověřen řízením firmy s cílem zamezit případnému ohrožení chodu letiště a vést běžnou agendu. Pan Čech jednoznačně vyhrál výběrové řízení u výrazné většiny členů hodnotící komise, které představil komplexní program rozvoje a strategické vize pro příští léta. Jsme v takřka každodenním kontaktu, aby mohl od února kompletně převzít vedení společnosti. Přeji mu mnoho pracovních úspěchů na nové pozici. Jsem rád, že pardubické letiště povede zkušený odborník,“ podotýká Jan Hrabal, který byl po odvolání bývalé ředitelky Šmejkalové dočasně zvolen místopředsedou představenstva a pověřen řízením společnosti EBA.

Mezi cíle nového člena představenstva a budoucího ředitele společnosti patří například otevřená komunikace. „Rád jsem na radách města a kraje představil své vize. Ze strany obou akcionářů mě těšil zájem, jaký o problematiku letiště jeví. Jedním z mých cílů je nastavit otevřenou a přímou komunikaci. I přes současné problémy v letectví se zaměstnancům společnosti daří připravit novou sezonu tak, aby byla úspěšnější než v předešlých letech. Těším se na novou výzvu a rád v případě jmenování přispěji rozvoji pardubického letiště,“ podotýká budoucí ředitel letiště Ivan Čech, který dokázal obstát v konkurenci dalších deseti uchazečů.

„Z odborných kruhů jsem o panu Čechovi slyšel samé superlativy. Osobně vidím jako obrovskou výhodu jeho působení ve vedení vojenských leteckých základen právě v Pardubicích a Čáslavi. Vrací se tak v podstatě do domácího prostředí a zcela jistě bude umět sladit zájmy jak civilní, tak vojenské části letiště,“ podotýká primátor Pardubic Martin Charvát. „Věřím, že se novému panu řediteli podaří, letiště „rozlétat“, to znamená přivést nové dopravce, vyjednat nové pravidelné linky, dovolenkové charterové lety a zvýšit objem cargo přepravy,“ doplňuje primátorova slova náměstek primátora Jan Mazuch, který má mimo jiné na starosti správu kapitálových podílů města.

V roce 2020 odbavilo pardubické letiště 34 238 cestujících. Oproti roku 2019 je to sice pokles o 66 procent, ale procentuálně je to nejmenší úbytek cestujících ze všech českých civilních letišť. Navíc v roce 2016 odbavilo pardubické letiště jen 31 tisíc pasažérů.