AktualityKulturní akcePardubicko

Kavárna Universitas: Gender a technologie v USA

S 

e začátkem akademického roku se do centra Pardubic vrací oblíbená Kavárna Universitas. Cyklus pravidelných přednášek a diskuzí se zajímavými osobnostmi odstartuje příští týden s prvním hostem, kterým bude socioložka Nina Fárová. Akce studentů Univerzity Pardubice začíná v úterý 20. září v 17 hodin v Divadle Exil.

Rok v San Franciscu. Genderový výzkum v daleké Kalifornii. To je název přednášky cyklu Kavárny Universitas, kterou pořádají studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Nina Fárová ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR bude hovořit o svých zážitcích z USA, kde absolvovala stáž na prestižní Státní univerzitě v San Franciscu. Tématem bude i její výzkum vlivu moderních technologií na uspořádání a organizaci domácnosti. Poznatky sbírala v Kalifornii, ve známém centru vědy a výzkumu Bay Area, jehož součástí je i slavné Silicon Valley.

———————————————————————————————————————————

Nina Fárová je socioložkou a genderovou specialistkou působící v Sociologickém ústavu Akademie věd v ČR. Dlouhodobě se věnuje tématu mužů a maskulinit ve vzdělávání, dalším jejím výzkumným zaměřením je vztah genderu, vědy a technologií. Doktorát z antropologie obhájila na Západočeské univerzitě v Plzni, nyní přednáší na dvou českých univerzitách. Je členkou Genderové expertní komory ČR, nezávislé platformy poskytující analýzy v oblasti genderu pro českou státní správu a samosprávu.

KDY: v úterý 20. září od 17:00 do 19:00

KDE: Divadlo Exil, Machoňova pasáž, tř. Míru 60, Pardubice

Vstupné je dobrovolné.

Více informací najdete zde: Kavárna Universitas: Nina Fárová

Těšíme se na vás.