PardubickoTuristika

Jedinečný dárek pro turisty na vozíku

K

lub českých turistů (KČT) připravil koncem roku 2022 brožuru, která obsahuje soupis všech dosavadních 18 speciálních turistických tras značených ikonou vozíčkáře, tedy i dvě lesní nedaleko Pardubic u rybníku Buňkov blízko Přelouče a kolem rozhledny Bára mezi Chrudimí a Slatiňany.

Úvodní část představuje prostřednictvím základních informací KČT, dále zmiňuje podmínky pro zařazení jednotlivých tras do jednoho ze tří stupňů obtížnosti (barva značení odpovídá v reálu barvě stanovené obtížnosti, může být modrá, červená nebo černá) a uvádí také přehled tras včetně jejich mapové lokalizace v rámci republiky. Každá následující dvoustrana přináší podrobnější informace o jedné konkrétní trase: mapku s jejím vyznačením, popis, délku a úroveň náročnosti.

Publikace vyšla tiskem v nákladu 2000 kusů. Zájemci ji obdrží na sekretariátu KČT (Praha 1, Revoluční 1056/8a – vnitroblok nedaleko NC Palladium), k dispozici ji mají i některé organizace s aktivitami pro osoby se zdravotním postižením.

Elektronickou verzi lze stáhnout z webových adres https://kct.cz/vozickarske-trasy, případně také https://kct.cz/clanky/vozickarske-trasy-prehledne.

Je dosti reálný předpoklad, že letos se počet „bezbariérových“ turisticky značených cest rozšíří o trasy v Lanškrouně a v Poděbradech.

 

(mk)

 

 

.

 

.