Kulturní akcePardubicko

Interaktivní Hravá výstava v Paláci Pardubice

O

d 31. října do 13. listopadu 2022 proběhne v obchodním centru Palác Pardubice unikání Hravá výstava. Přímo v pasáži vám simulátory virtuální reality zprostředkují dechberoucí interaktivní zážitek. Navštivte s celou rodinou zdarma výstavu, která vás nejen pobaví, ale i poučí.

Od pondělí 31. října vám bude v Paláci Pardubice přístupná jedinečná interaktivní výstava. Odnesete si z ní zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. Pomocí simulátoru augmentované reality spatříte na vlastní oči mnoho tvorů žijících v Arktidě, uvidíte tučňáky, kosatky a nebude chybět ani polární medvěd. A čeká vás nejen dobrodružný severní pól. Na co těšit se mají také milovníci dinosaurů, protože připraven je i svět oživlých pravěkých ještěrů.

Děti se také mohou stát moderátorem ve studiu ČT. Prakticky tak poznají fungování klíčování, kdy se místo zeleného plátna zobrazují informace o počasí i „kouzlo“, že když před sebe dají zelenou plachtu, stanou se na televizoru neviditelnými.

Pokud máte rádi hry se světlem, určitě vás zaujme největší přepínačová kostka na světě. Tato unikátní umělecko-technická instalace, která vytváří různobarevné obrazce, se skládá z téměř devíti tisíc elektrických přepínačů se světelnými diodami uvnitř kolébky.

Na Hravé výstavě nebude chybět ani hlukoměr, pomocí nějž uživatel zkoumá úrovně hlasitosti. Exponát vám tuto problematiku přiblíží zábavnou formou.

Dále si v Paláci Pardubice budete moci vyzkoušet simulátor letu ptáka, na kterém pomocí pohybu těla ovládáte let ve virtuálním světě. Interaktivní lety plně závislé na pohybech uživatele jsou navíc spojeny se zajímavými úkoly, které umocní uživatelský zážitek.

Vyzkoušejte si na vlastní kůži interaktivní exponáty přístupné v obchodním centru Palác Pardubice po celé dny trvání akce zdarma. Na výstavě vám budou k dispozici zkušení animátoři, kteří rádi poradí s obsluhou jednotlivých aktivit. Akce je vhodná nejen pro děti, ale pro celé rodiny. Více informací o programu najdete na www.palacpardubice.cz.