AktualityPardubicko

Hřiště u ZŠ Štefánikova se proměnilo v moderní sportoviště

I

malý prostor může projít velkou proměnou. Tak se by se dala popsat rekonstrukce sportoviště při ZŠ Štefánikova, která vytvořila z původního hřiště moderní multifunkční sportovní areál. Opotřebené a nevyhovující asfaltové povrchy nahradily nové, v okolí hřiště byla položena nová zámková dlažba a doplněn byl také mobiliář včetně sportovních pomůcek.

 

„Modernizace sportovních areálů při základních školách stále patří mezi priority města. Jsem moc rád, že se nám tento cíl daří plnit i v době poznamenané covidem, kdy musíme řadu investic odkládat. Naštěstí v tomto případě se nám podařilo najít potřebné zdroje a zajistit žákům v ZŠ Štefánikova kvalitní sportoviště. Rekonstrukce hřiště přitom vyšla městský rozpočet na zhruba 7 milionů korun včetně DPH,“ informuje primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že během této rekonstrukce byl v areálu školy novým povrchem vylepšen také prostor hřiště, které slouží potřebám především družinových dětí.

Původní asfaltový povrch hřiště byl odstraněn a nahrazen novým, již ozkoušeným materiálem. „Nově položený polyuretanový povrch je mnohem kvalitnější, nesmeká se a je bezpečnější i z pohledu dopadů. Díky rekonstrukci se zároveň podařilo vyřešit sklon hřiště a odvodňovací kanálky tak, aby se zde nedržela voda. Na hřišti přibylo kromě nového sportovního vybavení také záchytné oplocení, doskočiště pro skok daleký a instalovány zde byly i koše na basketbal, branky na kopanou a házenou či nové sítě na volejbal a nohejbal. Omezený prostor v rámci areálu školy, jež je dán dispozicí a dvorem školy, se tedy podařilo využít maximálně a žáci si tak mohou užívat nové moderní sportovní zázemí,“ doplňuje náměstek pro oblast školství Jakub Rychtecký s dovětkem, že radnice tak úspěšně naplňuje koncepci rozvoje školských sportovišť a Strategii školství Pardubic 2030.