Aktuality

Hrajeme dětem

Č

astou a oblíbenou aktivitou Komorní filharmonie Pardubice jsou koncerty a vystoupení pro dětské publikum, a to jak v Sukově síni Domu hudby, tak přímo ve školách, kam hráči KFP zajíždí se zdařilými komorními projekty díky štědré dotaci Pardubického kraje. Vinou nastalé pandemie a následných epidemiologických opatření na několik dlouhých měsíců všechny koncerty utichly, uzavřeny byly též všechny mateřské, základní a střední školy. I v této době jsme mysleli na naše dětské posluchače a připravili pro ně malou náplast v podobě nahrávky části oblíbeného výchovného pořadu „Hudba a film“.

Dvacetiminutový sestřih obsahující hudbu od nejlepších zahraničních i českých tvůrců provede děti nejrůznějšími filmovými žánry včetně oblíbených večerníčků. Pořad je volně dostupný na oficiálním youtube kanálu Komorní filharmonie Pardubice a bude poskytnut všem partnerským školám v Pardubickém kraji pro zpestření posledních dní tohoto školního roku.

Věříme, že nahrávkou potěšíme děti i jejich učitele a těšíme se na další setkávání při našich koncertech opět v příštím školním roce!

Komorní filharmonie Pardubice