AktualityPardubicko

Globus: Nabídka školních pomůcek se uplynulé čtvrtletí zásadně změnila. Nyní je kladen důraz na kvalitu a zdravý vývoj dětí. S preferencemi zákazníků zahýbala i distanční výuka

L

ockdowny zbrzdily loni nákup batohů, penálů a vybavení, které děti potřebují k výuce ve školách. Letošní očekávání obchodníků jsou ale smělejší, proto přicházejí s novými designy školních pomůcek. Nabídka i poptávka v této oblasti se mění neustále. Hypermarkety Globus popisují průřez vývojem školních pomůcek napříč 25 lety, kdy jsou tyto obchody se širokým sortimentem v Česku.

Nákup školních potřeb se v posledních letech řídí zejména kvalitou. Nejvýraznější položkou v nákupním seznamu před nástupem do školy bývá batoh nebo školní taška. Ty musí mít správně vyztužená záda i reflexní prvky, zároveň musí být lehké. „Už několik sezón nabízíme pouze certifikované batohy a školní tašky. Naši zákazníci spoléhají na to, že u nás koupí pouze kvalitní zboží,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus, které nabízejí nejširší papírenský sortiment ve svém okolí. I proto najdou zákazníci v Globusech standardně speciální ergonomické pomůcky pro praváky i leváky. „Výběr psacích potřeb pro leváky je dnes širší než v minulosti. Všeobecně je velký zájem o pera s ergonomickým úchytem, která se přizpůsobí dětské ruce,“ popsala Aneta Turnovská. Vedle kvality musí ale pomůcky vyhovět i dětskému vkusu. Každý rok tak nabízí Globus zboží v aktuálně moderních designech. „Letošní novinkou jsou školní potřeby v licenci Harry Potter, nabízíme samozřejmě i další nové designy aktovek, penálů a kufříků pro kluky i holky,“ řekla Aneta Turnovská.

Od čtyřbarevky po gumovací pero

V průběhu 25 let došlo k zásadnímu posunu v nabídce školních potřeb od klasických tužek, propisek a batohů k produktům, které dbají na zdraví dětí. Zatímco zásadou posledních let pro výběr pomůcek do školy je kvalita a každoroční nové designy populárních pohádkových postav, před dvacítkou let nabídka školních potřeb byla užší a nesla se dosud ve starých trendech. „Ještě před 25 lety byla například v Globusu populární takzvaná čtyřbarevka, kterou sice stále máme v nabídce, ale zájem o ní mají hlavně její skalní příznivci. Trendem posledního desetiletí jsou ergonomická pera pro správný úchyt ruky. Ale absolutním vítězem posledních dvou sezón jsou gumovací pera. Ty nabývají na velké popularitě, používají je děti bez rozdílu věku,“ řekla Aneta Turnovská a doplnila, že oproti čtyřbarevné propisce nepolevil zájem o takzvaná „čínská pera“, tedy elegantní provedení propisky se zlatým nebo stříbrným víčkem. „Tato pera jsou stále populární a prodávají se ve velkém množství,“ potvrdila Aneta Turnovská.

Covid zamával prodeji

Čtvrt století, kdy Globus je na českém trhu a věnuje se také prodeji školních pomůcek, byl vývoj v trendech školních potřeb postupný. Ale poslední dva roky s prodeji zahýbaly nepřirozeně. Doba distanční výuky si vyžádala okamžité technologické vybavení, ale školní batohy a tašky děti nepotřebovaly. Tím byla utlumena i poptávka po nových na začátku loňského školního roku. „Školních tašek se sice prodalo čtvrtinu méně, před každým lockdownem se ale markantně zvedl zájem o technologické vybavení nutné k distanční výuce. Webkamer jsme v meziročním srovnání prodali šestinásobné množství a o 190 procent stoupl prodej notebooků. I s těmito potřebami počítáme a máme jich velký výběr. Nicméně předpokládáme, že poptávka po školních taškách bude v srpnu a září oproti loňsku vyšší,“ uzavřela Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Tip: K nákupu s vyšším počtem položek můžete využít mobilní aplikaci Můj Globus. Můžete jej sdílet s rodinou, každý přidat, co potřebujete. Položky se pak v aplikaci při vstupu do hypermarketu seskupí dle druhu sortimentu, aby váš nákup byl co nejrychlejší. Jelikož se sám při nakupování umí odškrtávat, na nic ze sezamu potřeb nezapomenete.