Sport

Fotbalisté mají tři body – s velkým štěstím

Výhra FK Pardubice

V pátek 2.10.2020 sehráli fotbalisté FK Pardubice třetí venkovní zápas v rámci Fortuna ligy na hřišti 1.FC Slovácko. A po šťastné výhře berou letos poprvé tři body z utkání na hřišti soupěře.

Vstup do utkání Pardubáci neměli vůbec špatný, začali totiž aktivně a často hráli na útočné polovině. V deváté minutě měl první slibnou příležitost Brazilec Cadu, jenž si narazil s Pavlem Černým a z hranice pokutového území zamířil kousek vedle domácí branky.

Ke konci první půle ale začali vystrkovat růžky také hráči Slovácka. Hodně práce měl brankář Marek Boháč. Ten nejdříve vyrazil střelu Michala Kadlece, v nastaveném čase poté skvěle vytáhl nepříjemnou hlavičku Stanislava Hofmanna.

I začátek druhého poločasu patřil domácím. Ti měli velkou šanci po průnikové přihrávce Kohúta, po které Navrátil nedokázal zakončit. O chvíli později měl šanci po pasu z levé strany Reinberk, do jeho pumelice se ale obětavě položil Michal Surzyn.

V 67. minutě nastal důležitý moment, jelikož domácí Jan Kalabiška obdržel červenou kartu po ošklivém šlapáku na Michala Hlavatého. Proti deseti sice Pardubáci měli míč v držení častěji, o chvíli později ale málem inkasovali.

Po chybě v rozehrávce totiž šli hráči Slovácka do velmi slibné šance. Marek Boháč měl znovu plno práce, aby dokázal zabránit gólu, když skvěle vyběhnul proti Milanu Petrželovi. Ten už byl tváří v tvář proti gólmanovi soupeře, toho ale nepřekonal.

Ve zbytku utkání se červenobílí marně snažili alespoň o střelu na branku. A to se jim podařilo ve čtvrté minutě nastavení. Po narážečce s Jiřím Slámou dostal prostor v pokutovém území Michal Surzyn, který dělovkou prostřelil gólmana a vystřelil tak Pardubicím první tři body z venkovního hřiště!