Kulturní akcePardubicko

Festival Svojšice oslaví 20 let s Lilly Palmer a dalšími hvězdami

 

Svojšice 2023
26. 5. 2023
Předprodej v síti Ticketstream. https://www.ticketstream.cz/akce/festival-svojsice-160483

FB: https://www.facebook.com/svojsice

IG: https://www.instagram.com/svojsice_festival/

Více informací:
www.svojsice.cz 


Letošní techno festival Svojšice bude výjimečný ve všech směrech. Svým fanouškům představí nejen nejsilnější line-up v historii, ale zároveň jim dopřeje odloženou oslavu dvaceti let, která nemohla kvůli pandemii proběhnout. V pátek 26. května 2023 vystoupí v přírodním areálu ve Svojšicích u Pardubic na dvě desítky umělců s šesti zahraničními hosty v čele s Lilly Palmer, která aktuálně patří k nejrychleji rostoucím osobnostem světové techno scény. Chybět nebude ani italská legenda Sam Paganini nebo britský hitmaker Alan Fitzpatrick

„Tento rok chceme festival posunout opět o level výš a navázat na ročník 2019 s Amelií Lens, kdy jsme investovali více nejen do programu, ale i technického zajištění celého festivalu, včetně zastřešení hlavní stage, která bude takto řešená i letos. Čím dál více vnímáme, že komfort je pro návštěvníky stejně důležitý jako samotný program, a o to více to platí u festivalů, které jsou mimo velká města jako ten náš. Zapracovali jsem tedy nejen na areálu, ale také na tom, aby bylo pohodlnější na festival přicestovat z nejbližších měst a zavedli další služby. Více informací budeme postupně přidávat na stránky festivalu“, shrnuje novinky festivalu Petr Dzingel.

Lilly Palmer [NL]

Lilly je přesně tou headlinerkou, která bude Svojšicím slušet! Aktuálně patří ke světové techno špičce, což dokazuje i enormní zájem prestižních klubů a festivalů o její vystoupení. Její set bude rychlý a dynamický a samozřejmě plný skladeb z labelu Drumcode, kde vydává nejčastěji.

Sam Paganini [IT]
Už v roce 1996 vydal své první techno album, které ho prosadilo po celém světě. Zejména skladba Rave z roku 2014 se stala v Itálii hymnou všech party a 4 roky si držela prvenství jako neposlouchanější techno track s miliony přehrání na YouTube a dalších streamovacích službách. Sam umí zahrát tvrdé a rychlé undergroundové techno, ale svým zvláštním způsobem zasahuje i do mainstreamu, když v setech kombinuje různé hity. 

Alan Fitzpatrick [UK]
Angličan, který je na scéně už od devadesátých let, je zástupcem poctivé staré techno školy. Jeho produkce ale patří i k těm zásadním na poli housové hudby. Alan má za sebou desítky tour po všech kontinentech a hrál snad na všech významných festivalech a v klubech, kde oceňují jeho skvělé tracky a precizní a čistý styl mixování. Jeho pojetí techna, které zakládá na temném undergroundovém stylu, je opravdu unikátní. 

Regal [ES]
Španělský producent Regal patří mezi nejrychleji rostoucí jméno na scéně. Za extrémně krátkou dobu se vypracoval do line-upů respektovaných klubů a festivalů po celém světě jako jsou: Berghain, Awakenings, Tomorrowland, Monegros, Boiler Room, DGTL a další. Jeho remixy pro Ninu Kraviz, Ellen Allien, Amelii Lens nebo Lena Fakiho jsou čirou techno radostí. 

Nur Jaber [DE]
Drsná a temná, tvrdá a výrazná, na pohled jemná a klidná, ale především skutečná undergroundová umělkyně s kvalitním berlínským zvukem. Poslední 2 roky pravidelně hostuje v Berghainu a na Boiler Roomu, vytváří hudbu na kompilace Amelie Lens a Fabric London nebo produkuje hudební podkres pro tv sérii na Netflixu. 

Adrian Hour [AR]
Odchovanec londýnského labelu Toolroom, který produkuje unikátní dynamické techno s vlivem housu. Z jeho produkce je vždy cítit argentinský původ a i když aktuálně moc nevystupuje, nenechá si 20. narozeniny Svojšic ujít a přiletí do ČR přes půl zeměkoule, aby představil domácímu publiku aktuální produkci.