Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Výlov Bohdanečského rybníka 2023

28. 10. 2023 /07:30 - 15:00

Zveme Vás na tradiční výlov Bohdanečského rybníka, který se koná v sobotu 28. října 2023. Návštěvníci budou moci sledovat průběh výlovu, ochutnat pokrmy připravené z čerstvých ryb a navštívit zajímavý doprovodný program.
Sháňka ryb na podložní síť probíhá tradičně od 7 hodin a přibližně v 7:30-8:00 rybáři podložní síť, tzv. „podložku“ zvedají. Následuje jadření sítě, vydávání a třídění ryb. Na hrázi probíhá stánkový prodej živých ryb: kapr, amur, štika, sumec, lín, bílá ryba a další.
Letošní nabídka rybích specialit pod hrází: velmi populární uzený Pernštejnský kapr, který patří mezi certifikované produkty Kraje Pernštejnů. Dále se bude podávat kapr na grilu, kapří hranolky, rybí polévka, grilovaný pstruh a nově výrobky z ryb. Další občerstvení od místních producentů zajištěno – Optimista, Pražírna kávy, Pivovar Mordýř, Cupcakes od United kavárny v zahradě z Rybitví a další.
Atraktivní doprovodný program pak během dne probíhá na Polákově poloostrově Bohdanečského rybníka. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Východočeskou pobočkou České společnosti ornitologické zvou veřejnost na tradiční akci „Loučení s ptáky“, která bude probíhat od 9:00 do 14:00 hodin. Bude možné pozorovat ptactvo stativovými dalekohledy s odborným výkladem, bude probíhat ukázka odchytu ptáků do nárazových sítí a jejich následné kroužkování a další doprovodné programy se zaměřením na přírodu Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka.

Podrobnosti

Datum:
28. 10. 2023
Čas:
07:30 - 15:00

Místo konání

Bohdanečský rybník
Lázně Bohdaneč, + Google Mapa