Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Slavnosti jablek a medu

16. 9. 2023 /10:00

Jubilejní pátý ročník Slavností jablek a medu proběhne na nádvoří zámku Chrast v sobotu 16. září 2023.
Od 10 hodin vše tradičně rozjede týnišťský Zakoplaho dixieland a odpoledne zahraje cimbálovka Pernica.
Přes poledne nás při obědě, který si můžete dopřát přímo na nádvoří, pobaví staropražské trio Hrajeto. Pravděpodobně v 16 hodin přijede císařský posel, který předá starostovi a zástupcům města dekret o povýšení Chrasti z městečka na město. S poslem se očekává i ozbrojený doprovod.
Po připomenutí události 19. století se přesuneme k úplným počátkům Chrasti, do středověku. Zahraje nám kapela Quanti Minoris, která nás pobavila už v Podlažicích 2021. Dle vlastního vyjádření kapely lze Quanti Minoris zařadit jako historizující folkrock s keltskými kořeny a za nejvýstižnější označení lze považovat hradní podobu rocku, tedy „hradrock“.
Na závěr nám večer „k tanci i poslechu“ zahraje kapela J.G.DIX.
Jako již obvykle bude na nádvoří zámku a přilehlých prostorách opět k vidění, jak vypadá včelí úl, ochutnat a zakoupit můžete nejen jablečné a medové dobroty a nápoje. Pro děti je připraveno představení divadla, soutěže, dílničky.
Občerstvení bude opět zajištěno po celý den.
SOUTĚŽ
Ani letos nebudou chybět tradiční soutěže.
Ke slavnostem jablek musí patřit soutěž o nejlepší štrúdl. Soutěž každý rok probíhá přísně anonymně a dámy z poroty opravdu nevědí, od koho je který vzorek.
Autor vítězného výrobku si tentokrát odnese poukázku v hodnotě 2500 Kč! Vyhodnoceny a odměněny budou tradičně první tři místa. Každý, kdo přinese soutěžní šišku štrúdlu, obdrží drobnou odměnu.
Nebude chybět ani soutěž o nejhezčí jablíčko.
I když soutěž vyhlašujeme zejména jako dětskou, neznamená to, že své výtvory nemohou přinést dospělí. Ba naopak. Do soutěže o nejhezčí jablíčko přivítáme jakkoli vyzdobené, vykrajované, malované nebo jinak výtvarně upravené jablíčko. Děti můžou přinést i namalované nebo jablíčko vytvořené z libovolného materiálu. Fantazii se meze nekladou. Všechny výrobky budou vystaveny a o nejlepším výtvoru rozhodnou návštěvníci hlasováním. Každý účastník dostane malý dárek.
Šťastlivci na stupních vítězů obdrží plyšový dárek a poukázku do hračkářství!
Prosíme všechny pekaře nebo cukráře a soutěživé děti i dospělé, kteří mají chuť a odvahu, ať své výrobky přinesou 16. září od 10 do 12 hodin na nádvoří zámku Chrast.

Podrobnosti

Datum:
16. 9. 2023
Čas:
10:00

Místo konání

Zámek Chrat u Chrudimi