Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Pardubická muzejní noc

20 května /17:00 - 23:00

Výjimečná příležitost prohlédnout si muzea, galerie a další objekty v netradičním nočním čase se naskytne návštěvníkům v rámci Festivalu muzejních nocí.
Vstup na celou akci zdarma!
Východočeské muzeum v Pardubicích – Zámek Pardubice
17–23 h Volný vstup do expozic historie, archeologie, skla, numismatiky a na zámeckou věž. S hvězdářem budete pozorovat hvězdy dalekohledem, ve virtuální projekci procestujete vzdálené kouty vesmíru. Přístupná bude i nová výstava Přivedli svět domů. Binkovi a Josef Gočár, jejíž téma nás inspirovalo k programu celého večera
Východočeská galerie v Pardubicích
Prohlídka aktuální výstavy Miroslavy Zychové a Bohumíra Komínka Na Betlémě a stálé expozice Reflexe krajiny a přírody. Východočeská galerie si také připravila zvukovou performanci „16 mil vlasce“ Filip Jakš a otevřenou výtvarnou dílnu Na Betlémě.
Galerie města Pardubice – GAMPA
Prostor GAMPY proměněný v otevřený archiv uměleckých záznamů, jež pracují s tématy péče, spolupráce a zpomalení. Galerie nabídne workshop pro děti Zapoj se! a projekci animovaného dokumentu Utéct.
Museum Rosice nad Labem
Museum bude z důvodu rekonstrukce železniční stanice Pardubice-Rosice nad Labem v době konání Pardubické muzejní noci zavřeno. Zve vás na:
Jízdy historického trolejbusu Škoda 9Tr Dubina sever – Drážka – nám. Republiky – Masarykovo nám. – hlavní nádraží – Polabiny Sluneční.
Dubina-sever, odjezd: 17:30, 18:45, 19:55, 21:05 vozovna
Polabiny-Sluneční, odjezd: 18:10, 19:20, 20:30
Podrobné jízdní řády uvedeny na www.motoracek.cz
Knihovní centrum U Vokolků na Příhrádku – Krajská knihovna v Pardubicích
Prohlídky aktuálních výstav v prostorách muzea, promítání dokumentu o rekonstrukci samotného Příhrádku ve filmovém salónku a linorytový výtvarný workshop v tiskařském ateliéru. Zájemci si také mohou pochutnat na lahodné kávě a zahrát si deskovou hru v jednom ze salónků čítárny.
Zelená brána
Výstava prací studentů Střední školy cestovního ruchu a grafického designu na téma porcelán. Výstava navazuje na oslavy třiceti let partnerství mezi Pardubicemi a bavorským městem Selb, které je sídlem světoznámého výrobce porcelánu, firmy Rosenthal.
Mázhaus
Zavítejte do jednoho z nejstarších domů na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Ve výstavním prostoru bude k vidění výstava Hrdinové v pozadí, věnovaná osudům lidí z Pardubic a okolí, kteří během 2. světové války položili svůj život za svobodu a demokracii.
Památník Zámeček
Památník Zámeček je pietní místo, na kterém byla vybudována pod zemských povrchem nová moderní expozice, jež multimediální formou přibližuje události roku spojené s druhým stanným právem v roce 1942 nejen na Pardubicku.
Uvidíte a uslyšíte dochované materiály vyprávějící tragické osudy konkrétních lidí, které Vás mohou přivést k myšlenkám, jak bylo něco takového možné, kde to začalo.
Připraveny jsou komentované prohlídky v časech: 18 h / 19 h / 20 h / 21 h / 22 h
Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara
Unikátní expozice se věnuje životu prvního českého aviatika a pardubického rodáka. Mapuje jeho životní etapy od studií na pardubické reálce přes první letecké pokusy a slavný přelet trasy Pardubice – Velká Chuchle až po tajemnou smrt.
Aktuálně je v muzeu umístěna expozice s modely ukrajinského letectva a informace o některých ukrajinských pilotech, kteří létali na leteckých airshow v ČR.
Na dosah ruky budete mít i letu schopné repliky prvních letadel, která se kdy vznášela po obloze. Ať už je to slavný letoun bratří Wrightů nebo Kašparův Blériot.
Muzeum se věnuje i historii letectví Pardubicka. Od prvních pokusů Kašpara s bratrancem Čihákem přes působení Luftwaffe na místním letišti až po současnost, kdy je v Pardubicích provozováno civilní letiště souběžně s armádním Centrem leteckého výcviku.

Podrobnosti

Datum:
20 května
Čas:
17:00 - 23:00

Místo konání

Zámek Pardubice
Zámek 2
Pardubice, Pardubický 53001 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 607 034 110
Webová stránka:
www.včm.cz