Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Otevření okruhu Pernštejnská rezidence – nejstarší renesance v Čechách

27 září /10:00 - 18:00

V novém prohlídkovém okruhu Východočeské muzeum oživí příběh pardubického šlechtického sídla, jehož hlavní dějství bude rámováno lety 1491 a 1560, kdy ve městě působili páni z Pernštejna.
Tři generace jednoho z nejvlivnějších rodů evropské aristokracie renesanční éry začaly svá dominia systematicky rozšiřovat z Moravy na východ Čech zásluhou a prozíravostí Viléma z Pernštejna, který do Pardubic přenesl rodovou rezidenci. Tím také započala velkorysá přestavba tamního hradu a města na reprezentativní sídlo udávající tón v soudobé architektuře. V pěti tematických částech a v autentických kulisách dochované architektury a výmalby provede návštěvníky historicky nejhodnotnějšími částmi národní kulturní památky Zámek Pardubice, a to i do míst, která byla doposud nepřístupná. Součástí prezentace zámku se stanou i mohutné valy a hradby, které v sobě uzavíraly i mimořádně rozsáhlé zbrojní sklady, které umožňovaly rychle vyzbrojit vojsko zemské hotovosti. Technické řešení i manipulaci s tehdejšími chladnými i palnými zbraněmi si návštěvník může v expozici pernštejnské zbrojnice přímo vyzkoušet.
Okruh bude přístupný každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin a to v rámci samostatné návštěvy nebo komentované prohlídky s průvodcem. Součástí komentovaných prohlídek každou celou hodinu (první v 10 h, poslední v 17 h) bude také kaple Tří králů.
Vstupné 220 Kč/plné, 110 Kč/snížené (žáci, studenti, senioři)

Podrobnosti

Datum:
27 září
Čas:
10:00 - 18:00

Místo konání

Zámek Pardubice – Východočeské muzeum v Pardubicích
Zámek 2
Pardubice I,
+ Google Mapa